دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی یزد
معرفی

ژورنال کلاب:

ژورنال کلاب به عنوان یکی از فرایند های مهارت آموزی دانشجویان تحصیلات تکمیلی به شمار می آید که به صورت منظم و معمولاً ماهانه برگزار می گردد. در جلسات ژورنال کلاب اصولاً یک مقاله پژوهشی اصیل که اخیراً در یک مجله معتبر علمی به چاپ رسیده است توسط دانشجوی ارائه دهنده و زیر نظر استاد ناظر انتخاب می شود. سپس در جلسه ژورنال کلاب که با حضور دانشجویان و استاد ناظر برگزار می شود مقاله توسط دانشجوی مربوطه ارائه شده و در ادامه به صورت علمی و نقادانه مورد ارزیابی قرار می گیرد. مهم ترین هدف ژورنال کلاب، آشنایی دانشجویان با نحوه صحیح داوری، ارزیابی و ارائه بخش های مختلف یک مقاله علمی در رشته تخصصی خود است. مقاله باید در یک نشریه معتبر بین المللی و به زبان انگلیسی به چاپ رسیده باشد و از زمان چاپ آن کمتر از 5 سال سپری شده باشد و حاوی نکات کاربردی و نوآورانه برای مخاطبان باشد. مقاله انتخاب شده حداقل 15 روز قبل از ارائه باید انتخاب و به تایید استاد ناظر برسد. بدین منظور دانشجو باید "فرم ارائه ژورنال کلاب" را تکمیل کرده و به تایید استاد ناظر خود برساند و سپس فرم تکمیل شده را به کارشناس مسئول برگزاری ژورنال کلاب در مرکز تحقیقات تحویل دهد تا هماهنگی های لازم جهت برگزاری جلسه انجام گیرد.

در جلسه ژورنال کلاب باید مقدمه و اهداف، روش کار، نتایج و بحث مقاله ارائه شود. ارائه دهنده باید دیدگاه ها و نظرات علمی خود در موضوع مقاله را بازگو کرده و نظر حضار را جویا شود و نکات نوآوری و اهمیت مقاله را به زبان علمی تشریح کند. گفتگوی جمعی و ارزیابی نقادانه مقاله به طور ویژه باید در جلسات ژورنال کلاب مورد توجه قرار گیرد. به منظور ارتقای کیفی جلسات ژورنال کلاب، در پایان هر جلسه "فرم ارزشیابی ژورنال کلاب" در اختیار کلیه حضار قرار می گیرد.

تاریخ به روز رسانی:
1400/05/30
تعداد بازدید:
165
یزد، صفائیه، میدان عالم، بلوار شهدای گم نام، پردیس علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، دانشکده بهداشت، مرکز تحقیقات سلامت و ایمنی غذا
 
03538209144 Email: rcfhs.ssu@gmail.com
Powered by DorsaPortal