دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی یزد
شرح وظايف
انجام مكاتبات اداري از قبيل صدور تائيديه هاي تحصيلي و ريز نمرات و گواهي هاي رتبه اول و گواهي هاي  صادره به حوزه هاي نظام وظيفه و گواهي هاي اشتغال به تحصيل و ساير مكاتبات با سازمان ها و وزارتخانه ها و دانشگاههاي كشور

·          انجام  امور مربوط به ثبت نام پذيرفته شدگان جديدالورود دوره هاي كارشناسي ارشد و دكتري

·          انجام  امور مربوط به اطلاع رساني دقيق و سريع واحدهاي مختلف به مراجع مختلف

·          انجام امور كارشناسي پرونده هاي ارجاعي به كميسيون موارد خاص و تهيه صورتجلسات مربوط

·          انجام امور درخواستي از مراجع مختلف حسب مورد

·          ارائه گزارش هاي عملكرد سالانه مديريت تحصيلات تكميلي

·          تهيه مجموعه هاي مجلد آئين نامه ها و بخشنامه هاي دوره هاي تحصيلات تكميلي 

·          اداره كليه امور آموزشي دوره‌هاي تحصيلات تكميلي با هماهنگي معاونت محترم آموزشي و تحصيلات تكميلي دانشگاه.

·          ارزيابي پيشرفت علمي و عملي تحصيلي دانشجويان مقاطع كارشناسي‌ارشد و دكتري و اتخاذ تصميم در مسائل آموزشي آنان.

·          انجام امور كميته‌هاي برنامه‌ريزي تحصيلات تكميلي در ارتباط با برنامه‌هاي آموزشي دانشگاه، تغيير برنامه درسي، توسعه آنها، تهيه برنامه رشته‌هاي جديد و تجديد نظر در آن، تنظيم آيين‌نامه‌ها و دستورالعمل‌هاي مربوطه.

·          انجام امور مربوط به تأسيس رشته‌هاي تحصيلي جديد از تنظيم مدارك تا هماهنگي‌هاي لازم در زمينه انجام مكاتبات با دبيرخانه شوراي‌عالي گسترش جهت دريافت مجوز.

·          انجام امور مربوط به مشمولين و وظيفه عمومي دانشجويان مذكري كه خدمت سربازي را انجام نداده و از معافيت تحصيلي استفاده مي‌نمايند.

·          انجام خدمات آموزشي دوره‌هاي تحصيلات تكميلي از پذيرش، ثبت‌نام، امتحانات تا فارغ‌التحصيلي يا اخراج، انصراف، ترك تحصيل، مشروطي و همچنين آموزش رايگان، نظام وظيفه، مكاتبه با دانشگاه مقطع قبل دانشجو جهت دريافت تأييديه تحصيلي و... و نظارت بر حسن اجراي خدمات آموزشي در دانشكده‌ها، پژوهشكده‌ها و گروه‌هاي موجود در دانشگاه.

·          برنامه‌ريزي براي گسترش دوره‌هاي تحصيلات تكميلي در دانشگاه در قالب برنامه‌هاي كلان دانشگاه و كوشش جهت و تحقق آن.

·          تهيه و پيشنهاد بخش‌نامه و دستورالعمل‌هاي مختلف آموزشي در مقاطع كارشناسي‌ارشد و دكتري با همكاري مسئولان ذي‌ربط.

·          تدوين و پيشنهاد اصول كلي برنامه‌هاي آموزشي دانشگاه در مقاطع كارشناسي‌ارشد و دكتري در چهارچوب قوانين دفتر گسترش آموزش عالي به گروه‌ها و نظارت بر اجراي آنها پس از تصويب.

·          جمع‌آوري، تنظيم و ارسال ظرفيت پذيرش دانشجو براي آزمون كارشناسي‌ارشد به سازمان سنجش.

·          مطالعه و اتخاذ تصميم درباره مسائل آموزشي و تنظيم برنامه‌هاي درسي و برنامه‌ريزي زمان‌بندي ثبت‌نام و امتحانات مقاطع كارشناسي‌ارشد و دكتري و نظارت بر اجراي آن.

·          نظارت بر اجراي دقيق مقررات و آيين‌نامه‌هاي آموزشي دوره‌هاي تحصيلات تكميلي در دانشكده‌ها.

·          نظارت بر حسن اجراي برنامه‌ها و فعاليت‌هاي آموزشي دوره‌هاي تخصصي و ارزيابي آن و ارائه گزارش به معاون آموزشي جهت طرح در هيأت رئيسه دانشگاه.

·          انجام تمهيدات لازم درباره امتحان جامع دوره‌هاي دكتري(تأييد هيأت داوران، معرفي نماينده، تأييد نتايج امتحان و...)

·          بررسي پيشنهاد ارائه دروس جديد از سوي دانشكده‌ها، تصويب و ارسال به شوراي دانشگاه، شوراي‌عالي برنامه‌ريزي و سپس انعكاس نتيجه به دانشكده‌ها.

·          بررسي درخواست تمديد سنوات تحصيلي و مهلت خاتمه پروژه دانشجويان.

·          برگزاري جلسات شوراي تحصيلات تكميلي دانشگاه و تنظيم دستور جلسات آن.

·          تنظيم و تصويب مقرراتي در مورد نظم بخشيدن به مراحل دفاع از پايان‌نامه‌هاي دانشجويان و انجام رساله‌هاي دوره‌هاي دكتري، آزمون‌هاي دكتري و امتحان جامع و....

·          تكميل فرم‌هاي ارسالي از سوي وزارت متبوع در خصوص رشته‌هاي ممتاز و اعلام رشته‌هاي داراي ويژگي‌هاي فوق به وزارت متبوع.

·          انجام كليه امور مربوط به پرداخت حق التدريس به اساتيد

·          تهيه و انتشار مجموعه‌اي در خصوص نحوه تهيه، تدوين و اصول نگارش پايان‌نامه‌ها در دوره‌هاي تحصيلات تكميلي.

·          تهيه و تنظيم آمار دانشجويان كارشناسي‌ارشد و دكتري و ارسال به واحدهاي مختلف.

·          همكاري مستمر در خصوص ارسال يك نسخه از پايان‌نامه‌ها و چكيده‌هاي فارغ‌التحصيلان دوره‌هاي كارشناسي‌ارشد و دكتري به مركز اطلاعات علمي ايران

تاریخ به روز رسانی:
1397/11/03
تعداد بازدید:
167
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهید آیت الله صدوقی یزد میباشد.
Powered by DorsaPortal