دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی یزد
معرفي

مشاوره و راهنمايي

انسان براي داشتن زندگي موفق، نيازمند برخورداري از آرامش، سلامت، كارآمدي در ابعاد زيستي- رواني و اجتماعي است. ورود به دانشگاه و شروع دوره دانشجويي به دليل تغييرات عمده اي كه در عرصه هاي مختلف زندگي فردي، خانوادگي، اجتماعي، تحصيلي و ... بوجود مي‌آورد اغلب چالش برانگيز بوده ومعمولاً تنش آوراست و مي‌تواند مشكلات عديده رواني، اجتماعي، تحصيلي و جسماني و حتي بحرانهايي را براي دانشجويان در پي داشته باشد.

 توجه به بهداشت روان، اين روزها يكي ازمهمترين دغدغه هاي مسئولين دانشگاهي بوده و چه بسا برطرف نمودن اين مشكلات در اغلب موارد به تنهايي امكان پذير نبوده و راهنمايي خانواده، دوستان و اطرافيان نيزمعمولاً كمتراثربخش است. گاها ديده مي شود كه دانشجويان بويژه در سالهاي اول ورود به دانشگاه به روشهايي روي مي آورند كه از پشتوانه منطقي برخوردار نبوده و فاقد دورنماي روشن و اميد بخش است لذا اگر دريافت اين كمك ها بشكل تخصصي و مدون صورت گيرد، كنترل بهتر و سريعترمشكل را با احتمال خطاي كمتري ميسّرمي سازد. براين اساس دفترمشاوره و راهنمائي پرديس بين الملل دانشگاه علوم پزشكي شهيد صدوقي يزد، با توكل به حضرت حق و با هدف كلي رفع موانع رشدي و كمك به تعالي دانشجويان، ازطريق پيشگيري و ارتقاء سطح سلامت رواني دانشجويان فعاليت مي نمايد.

 دفترمشاوره دانشجوئي سعي بر اين  دارد  در روند حل مشكلات احتمالي دانشجويان تسهيل بخشيده و روشهاي كارائي در اختيار آنان قرار دهد تا با بكارگيري آنها، دانشجويان بتوانند با اضطراب هاي اجتماعي مقابله كنند و الگوهاي فكري منفي را كه تضعيف كننده اند، تغيير دهند و در زمينه هاي درسي نيز با ارائه برنامه هاي مدون درسي، موفقيت دانشجويان را بهبود بخشد

مركز مشاوره پرديس بين الملل با حضور كارشناس مشاوره سركار خانم نظميه، در روزهاي يكشنبه و چهارشنبه جهت ارايه خدمات مشاوره اي داير مي باشد.
تاریخ به روز رسانی:
1397/10/18
تعداد بازدید:
691
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی آیت الله شهید صدوقی یزد است.
Powered by DorsaPortal