دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی یزد
برنامه استراتژیک

رسالت:

مرکز تحقیقات بیماری های عفونی در نظر دارد ارتباط بالینی و تحقیقات پایه را افزایش دهد.

مرکز تحقیقات بیماری های عفونی  در صدد است دانشجویان توانمند و علاقمند پژوهشی را جذب نموده و آموزش دهد و فعالیت های علمی پژوهشی دانشجویان و محققین و اساتید علاقمند را  در راستای نیازهای جامعه و رفع مجهولات مهم ساماندهی کند.

مرکز در نظر دارد با استفاده از یافته های حاصل از انجام پژوهشهای پایه و بالینی به عنوان الگویی موفق در زمینه پژوهش های کاربردی در سطح کشور مطرح گردد.

.

ایجاد ارتباط با سایر مراکز علمی و تحقیقاتی و جذب اعتبارات خارج از مرکز، از دیگر برنامه های کلان در راستای تبدیل مرکز تحقیقات بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی یزد  به عنوان یکی از مراکز پژوهشی معتبر بین المللی منطقه و قطب تحقیقاتی کشور است.

رسالت دیگر مرکز مشارکت در برگزاری برنامه ها و گردهمایی های علمی و فرهنگی مرتبط و برقراری روابط موثر در حیطه های مرتبط با علوم بیماری های عفونی  در سطوح ملی و بین المللی است و برای توسعه علم محوری در امور پزشکی، اجرایی و سیاستگذاری نقش آفرینی کند.

 

ارتقاء سلامت و وضعیت بیماران عفونی  از جمله رسالت‌های مرکز تحقیقات می باشد و متناسب با نیازهای بهداشتی جامعه و مشارکت در اجرای پروژه‌های ملی و سیاست گزاری‌های کلان متولی بهداشت و سلامت کشور یعنی وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی است.

 

این مرکز   مصمم است در کنار انتشارات علمی معتبر، در عرصه فناوری نیز فعالتر عمل کرده و در ثبت اختراع دارو و تجهیزات پزشکی آزمایشگاهی و ارائه راهکارها و فنون جدید در حیطه های مرتبط با علوم بیماری های عفونی  قدمهای جدیدی بردارد و با دستیابی به محصولات ارزشمند، در توسعه علمی، اشتغال و در آمدزایی در کشور سهیم گردد.

ارزش ها :

ارتقای کیفی نیروی انسانی مرکز تحقیقات بیماری های عفونی دانشگاه علوم پزشکی یزد، تولید اطلاعات جدید به منظور ارتقاء و مراقبت های بهداشتی و درمانی در حوزه کاری و همکاری فعال در بالا بودن موقعیت های علمی کشور در مجامع بین المللی، مشارکت فعال در کاهش وقوع موربید یتی ، مورتالیتی بیماران عفونی و افزایش کیفیت زندگی این بیماران با عنایت به قشر آسیب پذیر و محروم از طریق انجام تحقیقات پایه ای ، کاربردی و بالینی تبدیل اکثر طرح های تحقیقاتی به مقاله. 

 

تاریخ به روز رسانی:
1400/06/28
تعداد بازدید:
118
یزد، بلوار ابن سینا، بیمارستان شهید صدوقی یزد، مرکز تحقیقات بیماری های عفونی
31833588 - 035               کد پستی:8915887857 
Powered by DorsaPortal