دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی یزد
بخش هاي آزمايشگاه
 بخش پذیرش:

نمونه های ارسالی از مراکز مجاز به ارسال نمونه پس از ورود در این بخش به لحاظ رعایت ضوابط ارسال نمونه از جمله : رعایت حداقل تعداد مورد نیاز، شرایط صحیح ارسال نمونه و رعایت اصول اولیه نمونه برداری مورد بررسی قرار گرفته و پس از تحویل ،نمونه ها کد گذاری و تقسیم گردیده ، نامه درخواست آزمایش به امور اداری ارسال و نمونه ها به همراه برگه ثبت نتایج آزمونها که در آن نوع آزمونهای درخواستی و کد نمونه ها درج شده به بخش های مربوطه ارسال میگردند. این بخش علاوه بر تحویل ، تقسیم و کد گذاری نمونه ها وظیفه ثبت نتایج نهایی تحویل نمونه و پاسخ دهی به ارباب رجوع را نیز عهده دار می باشد.

بخش شیمی:
 نمونه هایی که در این بخش ها مورد آنالیز قرار گرفته اند به شرح زیر می باشد :

بخش لبنیات : انواع فرآورده های شیری شامل پنیر - خامه - بستنی  شیر- دوغ - ماست و...

بخش غلات و فرآورده های آردی: آرد- انواع ماکارونی بیسکویت - کیک و کلوچه - بلغور حجیم شده و...

بخش فرآورده های گوشتی و کنسرو: انواع سوسیس- کالباس - همبرگر - و غذاهای پروتئینی آماده و...

بخش ادویه و چاشنی: انواع ادویه جات - افزودنی ها - سرکه- آبلیمو و انواع سس و....

بخش صنایع بسته بندی: انواع فرآورده های بسته بندی شده از جمله : خشکبار- حبوبات - سبزجات خشک ... سویا و

بخش نوشیدنی ها : انواع نوشابه - شربت - ماء الشعیر - عرقیات و...

بخش روغن : انواع روغن های جامد ومایع تصفیه شده - کره - انواع روغن خام و ...

بخش مواد قندی : مرباجات-ژله- پودرهای شربت آماده ، پاستیل - آبنبات- آدامس و...

بخش رنگ : شناسایی رنگهای به کار رفته در ماده غذایی

در این بخش ضوابط و قوانین کار بر اساس جدیدترین استانداردهای مربوط به هر کدام از نمونه های ارسالی تعیین می شود و پس از آزمایش و نتیجه گیری و ثبت نتایج در دفاتر توسط کارشناس مربوطه برگه نتایج آزمونها تکمیل و پس از تایید مسئول بخش به قسمت اداری ارسال میگردند.

بخش میکروب:
مطالعه ارگانیزم های میکروسکوپی پایه علم میکروب شناسی را تشکیل می دهد. گروه های اصلی میکروارگانیزم های شناخته عبارتند از باکتریها، قارچ ها ، کپک ها ، ویروسها و پروتوزوآها هستند که باکتریها و قارچ ها مهمترین عوامل آلوده کننده مواد غذایی بشمار می روند. مواد غذایی بسته به نوع در معرض خطر آلودگیهای فیزیکی - شیمیایی و بیولوژیکی قرار میگرند. آلودگی مواد غذایی مشکل بزرگ جهانی است که بشر امروز با آن روبروست . با رشد جمعیت ، کمبود غذا و صرف هزینها های بسیار جهت درمان بیماریهای ناشی از آلودگی مواد غذایی شناخت آلودگی ها - روشهای پیگیری و مبارزه با آنها ضروری است.
کارشناسان  بخش میکروب شناسی آزمایشگاه کنترل در مقاطع کارشناسی ارشد رشته های میکروبیولوژی و علوم و صنایع غذایی مشغول به فعالیت هستند .
در این بخش ضوابط و قوانین کار بر اساس جدیدترین استانداردهای مربوط به هر کدام از نمونه های ارسالی تعیین می شود و برای دستورالعمل های اجرایی طبق استاندارد SOP تهیه شده است بخش میکروب شناسی دارای قسمتهای مجزای  کشت میکروبی- محیط سازی- انکوباسیون و استریلیزاسیون می باشد .
در بخش تهیه محیط کشت انواع محیطهای کشت میکروبی طبق دستورالعمل های اجرایی و استاندارد با رعایت نکات ایمنی فردی و محیطی توسط کارشناس مربوطه تهیه و پس از استریلیزاسیون و گاهاً انکوباسیون به قسمت نگهداری نمونه ها ارجاع داده می شود . در این بخش علاوه بر محیط سازی ، استریلیزاسیون وسایل و ابزار مورد نیاز جهت کار در بخش کشت صورت می پذیرد.
پس از کشت و نتیجه گیری و ثبت نتایج در دفاتر توسط کارشناس مربوطه برگه نتایج آزمونها تکمیل و پس از تایید مسئول بخش به قسمت اداری ارسال میگردند.
پس از نتیجه گیری و صدور پاسخ، محیط های کشت کار شده جهت جلوگیری از افزایش بار آلودگی محیطی در اتوکلاو قرار داده شده و از آزمایشگاه خارج و معدوم میگردند.
 
 بخش سم شناسی:

با توجه به اهمیت سموم و آلایندهای مواد غذایی و تاثیر آن بر روی سلامت ، جهت اطمینان از ورود مواد غذایی سالم و عاری از هر گونه عامل بیماری در بازار مصرف و تضمین سلامت آنها کنترل میزان سموم موجود در مواد غذایی در بخش سم شناسی آزمایشگاه کنترل مواد غذایی و بهداشتی استان انجام می گیرند. این بخش مجهز به دستگاه HPLC ,GC, GC massمی باشد.

تاریخ به روز رسانی:
1400/04/27
تعداد بازدید:
1358
یزد، میدان امام حسین- ابتدای بلوار دانشجو- مجتمع آموزشی امام رضا، معاونت غذا و دارو
36287900-36288114 - 035
Powered by DorsaPortal