دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی یزد
جوایز و افتخارات
 
 
در سال 2016، یک کتاب تخصصی مرجع با عنوان Sarcocystosis of Animals and Humans توسط انتشارات Taylor & Francis Group در ایالات متحده آمریکا به چاپ رسید که در آن به چند مقاله دو تن از اعضاء مرکز ارجاع داده شده است. به همین مناسبت، معاونت محترم تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد تقدیرنامه­ ای به این دو محقق اعطاء کردند.
 
 
 

انتخاب مجله Journal of Food Quality and Hazards Control به عنوان مجله برتر دانشگاه

مجله Journal of Food Quality and Hazards Control به عنوان مجله برتر دانشگاه در سال 1396 انتخاب گردید.

 
 
انتصاب سرکار خانم دکتر اسلامی به عنوان پژوهشگر برتر استان
 
سرکار خانم دکتر گیلدا اسلامی (معاون محترم پژوهشی مرکز تحقیقات سلامت و ایمنی غذا) به عنوان پژوهشگر برگزیده استان یزد در سال 1397 انتخاب شدند. کلیه اساتید و کارمندان مرکز تحقیقات سلامت و ایمنی غذا کسب این افتخار را به ایشان تبریک عرض نموده و از حضرت حق برایشان توفیقات بیش از پیش مسئلت می نمایند.
 
 
انتخاب سرکار خانم لونی به عنوان کارشناس پژوهشی برتر دانشگاه 
مراسم تجلیل از پژوهشگران برگزیده دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، به مناسبت هفته پژوهش در روز چهارشنبه 27 آذر ماه از ساعت 10 تا 12 با حضور هیات رییسه دانشگاه، اساتید، دانشجویان، محققان و کارشناسان در سالن دکتر جوادی بیمارستان شهید صدوقی برگزار شد. در این مراسم سرکار خانم الهه لونی کارشناس محترم مرکز تحقیقات سلامت و ایمنی غذا ضمن دریافت لوح تقدیر، به عنوان کارشناس پژوهشی برتر دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد انتخاب شدند. اعضای مرکز تحقیقات سلامت و ایمنی غذا حصول این موفقیت را به سرکار خانم لونی تبریک گفته و تداوم توفیقات ایشان را از حضرت حق مسئلت می کنند.
 

انتخاب مرکز تحقیقات سلامت و ایمنی غذا به عنوان مرکز تحقیقات برگزیده دانشگاه 

مراسم تجلیل از مراکز تحقیقاتی برگزیده دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، به مناسبت هفته پژوهش در روز سه شنبه 30 دی ماه 1399 از ساعت 9 تا 12 با حضور هیات رییسه دانشگاه، اساتید، دانشجویان، محققان و کارشناسان در سالن باقرالعلوم دانشگاه علوم پزشکی یزد برگزار شد. مرکز تحقیقات سلامت و ایمنی غذا به عنوان"مرکز تحقیقات برگزیده دانشگاه" در سال 1398 انتخاب و در این مراسم لوح تقدیر مراکز تحقیقاتی برتر دانشگاه در سال 1398 به سرکار خانم دکتر گیلدا اسلامی اهدا گردید.

حصول این موفقیت را به کلیه اساتید، اعضاء و همکاران محترم در مرکز تحقیقات سلامت و ایمنی غذا تبریک گفته و تداوم توفیقات از حضرت حق مسئلت می­شود.

 
 

انتخاب سرکار خانم سعیده السادات حسینی به عنوان کارشناس پژوهشی برتر دانشگاه

در مراسم تجلیل از پژوهشگران برگزیده دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد، به مناسبت هفته پژوهش در روز سه شنبه 30 دی ماه 1399 سرکار خانم سعیده السادات حسینی کارشناس محترم مرکز تحقیقات سلامت و ایمنی غذا ضمن دریافت لوح تقدیر و جایزه گرنت پژوهشی به عنوان کارشناس پژوهشی برتر دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد انتخاب شدند. اعضای مرکز تحقیقات سلامت و ایمنی غذا حصول این موفقیت را به سرکار خانم حسینی تبریک گفته و تداوم توفیقات ایشان را از حضرت حق مسئلت می کنند.

 
 
 
تاریخ به روز رسانی:
1400/06/24
تعداد بازدید:
721
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی آیت الله شهید صدوقی یزد است.
Powered by DorsaPortal