دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی یزد
اخبار مجله

 نمایه شدن مجله تخصصی مرکز تحقیقات سلامت و ایمنی غذا در پایگاه استنادی اسکوپوس


  فصلنامه انگلیسی با نام Journal of Food Quality and Hazards Control (کیفیت و کنترل مخاطرات مواد غذایی)، که توسط مرکز تحقیقات سلامت و ایمنی غذای دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد منتشر می شود، از فروردین 1397 در پایگاه استنادی اسکوپوس نمایه شد. گفتنی است نمایه اسکوپوس (Scopus) معتبرترین پایگاه استنادی علم در جهان است و شاخص مرجعیت علمی برای دانشمندان و مراکز علمی و دانشگاهی در دنیا به شمار می رود. در حال حاضر این مجله در ابعاد بین المللی مورد توجه مراکز مختلف علمی در دنیا قرار گرفته و تا کنون مقالات علمی محققان و دانشمندان بسیاری از 22 کشور مختلف جهان توسط این مجله منتشر شده است. اولین شماره فصلنامه انگلیسی کیفیت و کنترل مخاطرات مواد غذایی در بهار 1393 در دانشکده بهداشت یزد انتشار یافت و تاکنون سی و دو  شماره از این مجله منتشر شده است. شایان ذکر است که این مجله در سال 1394 موفق به اخذ رتبه "علمی-پژوهشی" از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد.

 

اعطای مجوز رتبه "علمی-پژوهشی" به مجله علمی مرکز

 مجله انگلیسی Journal of Food Quality and Hazards Control  اخیراً بر اساس نامه شماره 360/د/700 مورخ 94/6/9 مجوز رتبه "علمی-پژوهشی" را از کمسیون نشریات علوم پزشکی وزارت متبوع کسب کرده است. 

 کسب نمایه ISC توسط مجله انگلیسی Journal of Food Quality and Hazards Control 

طبق دستور مقام محترم معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه در تاریخ 94/2/20، چاپ مقالات در مجله علمی مرکزJournal of Food Quality and Hazards Control  برای فارغ التحصیلی دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه مورد تایید خواهد بود.

 

 اخذ پذیرش عضویت در کمیته بین المللی اخلاق انتشار (COPE)     

 

به اطلاع علاقمندان می رساند سی و دومین شماره مجله منتشر گردید. برای دریافت مقالات می توانید به وب سایت مجله مراجعه نمایید.

     

 انتخاب مجله JFQHC به عنوان مجله برتر علوم پزشکی در استان یزد

در مراسم هفته پژوهش در روزسه شنبه مورخ 4/10/97، فصلنامه علمی پژوهشیJournal of Food Quality and Hazards Control  وابسته به مرکز تحقیقات سلامت و ایمنی غذا، به عنوان مجله برتر علوم پزشکی برگزیده شد. در این مراسم که توسط معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد و در سالن جوادی بیمارستان شهید صدوقی این دانشگاه برگزار شد، سرکار خانم دکتر گیلدا اسلامی (سردبیر این مجله) به عنوان سردبیر برتر انتخاب شده و مورد تقدیر قرار گرفتند. شایان ذکر است که این مجله هم اکنون در پایگاه بین المللی اسکوپوس نمایه می شود.

 
 

گزارش شبکه تلویزیونی تابان (استان یزد) در مورد اولین مجله علمی پژوهشی سلامت غذای کشور(اینجا کلیک کنید)

در برنامه خبری سه شنبه مورخ 97.2.11در شبکه تلویزیونی تابان استان یزد گزارشی در خصوص اولین مجله علمی پژوهشی سلامت غذای کشور پخش شد. طبق این گزارش، برای اولین بار تنها مجله علمی-پژوهشی حوزه سلامت غذای ایران موفق به اخذ پذیرش در پایگاه معتبر بین المللی اسکوپوس شد. این فصلنامه انگلیسی با نام کیفیت و کنترل مخاطرات مواد غذایی (Journal of Food Quality and Hazards Control)، توسط مرکز تحقیقات سلامت و ایمنی غذای دانشکده بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد منتشر می شود و از چندی قبل در پایگاه استنادی اسکوپوس نمایه می شود. اولین شماره فصلنامه انگلیسی کیفیت و کنترل مخاطرات مواد غذایی در بهار 1393 در دانشکده بهداشت یزد انتشار یافت و در سال 1394 موفق به اخذ رتبه "علمی-پژوهشی" از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد. دکتر بهادر حاجی محمدی (مدیر مسئول)، دکتر گیلدا اسلامی (سردبیر)، دکتر هنگامه زندی (معاون سردبیر) و پروفسور محمد حسن احرام پوش (دبیر علمی) از اعضای شورای سردبیری این مجله هستند.

 
تاریخ به روز رسانی:
1401/03/03
تعداد بازدید:
223
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی آیت الله شهید صدوقی یزد است.
Powered by DorsaPortal