بیمارستان امام جعفر صادق میبد
گردشگري سلامت
استان يزد وبالطبع شهرستان ميبد به عنوان يكي از اضلاع مثلث گردشگري مركز ايران از ظرفيت هاي مناسب بهداشتي و درماني و پزشكان و متخصصان باتجربه اي برخوردار است و زمينه مناسبي براي توسعه گردشگري سلامت دارد،
در استان يزد با موقعيت مناسب در مركز كشور و برخورداري از زمينه هاي مطلوب بهداشتي، درماني و گردشگري و با توجه به اينكه در حوزه هاي صنعت و كشاورزي به دليل محدوديت آب و شرايط اقليمي و آلودگي ناشي از صنايع امكان توسعه زيادي وجود ندارد، بسترسازي براي رونق گردشگري سلامت و توسعه زيرساخت هاي اين بخش به عنوان يك صنعت سبز مي تواند جايگزين مناسب براي ديگر فعاليت ها باشد.
بر اساس بررسي هاي صورت گرفته بيش از ۴۰ درصد ظرفيت‌ تخت‌هاي بيمارستاني و امكانات درماني استان يزد از سوي بيماران ساير استان مانند سيستان و بلوچستان، كرمان، هرمزگان و ... استفاده مي شود كه اين موضوع مبين آن است كه يزد زمينه هاي لازم براي تبديل شدن به قطب گردشگري سلامت را دارد.
هم اكنون در يزد ۱۲ بيمارستان دانشگاه علوم پزشكي و ۷ بيمارستان غيردانشگاهي فعاليت مي‌كنند كه بيشتر بيماران آن بويژه در بخش بستري از استان هاي جنوب و جنوب شرق كشور تشكيل مي شود. 
در يزد ۱۴ بيمارستان دولتي با يك هزار ۵۸۲ تخت و۷ بيمارستان خصوصي با ۹۸۳ تخت در حال ارائه خدمات به بيماران هستند كه درصد اشغال اين تخت ها ۱۰۰درصد است از اين رو طرح هاي توسعه ظرفيت هاي درماني در سطح استان در حال پيگيري است.
شهر و استان يزد از قديم به مهمان نوازي، دارالعباده و دارالامان بودن شهرت داشته   اين شهر با داشتن  تعداد مناسبي هتل و مراكز اقامتي متعدد و داشتن  مركزي تخصصي در زمينه  رزرو هتل در يزد  شرايط تبديل شدن يزد را به يكي از اضلاع مثلث گردشگري  سلامت را از دير باز ايجاد كرده و اين روند تا امروز تداوم يافته و زمينه ورود گردشگران درماني به استان را رونق داده است.
حضور بيماران و همراهان آنها در شهر يزد باعث رونق اقتصادي در بازار و افزايش درآمدهاي مراكز اسكان مسافران مانند هتل ها و خانه هاي اجاره اي شده و مراودات فرهنگي و اجتماعي استان ها را نيز بيشتر كرده است.
تاریخ به روزرسانی:
1398/05/30
تعداد بازدید:
220
یزد، بلوار جمهوری، بیمارستان افشار، مرکز تحقیقات قلب و عروق یزد            تلفن:35231421-035 تاریخ بروزرسانی:1399/12/5

 
Powered by DorsaPortal