دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی یزد
درباره ما

ایمونوهیستوشیمی مراحل مشخص نمودن آنتی ژن ها در سلول های یک قسمت بافت است و توسط آنتی بادی های خاصی انجام می گیرد که به طوراختصاصی به آنتی ژِنها باند می شوند. نام ایمونوهیستوشیمی از ریشه "immuno" به معنی آنتی بادی های استفاده شده در یک روش خاص و "histo" به معنی بافت گرفته شده است. رنگ آمیزی ایمونوهیستوشیمی کاربرد گسترده ای در تحقیقات بنیادی دارد و برای تعیین جایگاه بیومارکرها در قسمت های مختلف بافت استفاده می شود. ترکیب بین آنتی ژن و آنتی بادی را می توان با روش های مختلفی مانند رنگ آمیزی یا ایمونوفلورسنت مشخص نمود. برای مثال ترکیب یک آنتی ژن و آنتی بادی در مورد پراکسیداز که واکنش رنگ آمیزی ایمونوپراکسیداز سبب می شود. آنتی بادی همچنین می تواند بوسیله ایمونوفلوروسنت نشان دار شود. دو روش مستقیم و غیر مستقیم ایمونوهیستوشیمی جهت شناسایی آنتی ژن ها در بافت وجود دارد.

روش مستقیم یک روش یک مرحله ای رنگ آ میزی است و در این روش یک آنتی بادی نشان دار به طور مستقیم با آنتی ژن در بافت واکنش نشان می دهد. در روش غیر مستقیم یک آنتی بادی اولیه با آنتی ژن موجود در بافت و یک آنتی بادی ثانویه نشان دار با آنتی بادی اولیه واکنش نشان می دهد.

آزمایشگاه ایمونو هیستو شیمی مرکز تحقیقاتی درمانی ناباروری یزد در سال 1385 تاسیس شده است.

این آزمایشگاه در راستای اهداف تحقیقاتی زیر فعالیت می کند:

تعیین محل بیومارکرها درقسمتهای مختلف بافتی

تشخیص و درمان سرطانها

 

تاریخ به روز رسانی:
1399/11/29
تعداد بازدید:
443
info@ssu.ac.ir
تاریخ بروزرسانی: 1401/04/13
یزد، میدان شهید دکتر باهنر ،ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی یزد   کدپستی دانشگاه :8916978477 تلفن: 4- 37241171 نمابر: 37258770
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی آیت الله شهید صدوقی یزد است.
Powered by DorsaPortal