دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی یزد
معرفی

گروه ایمنی شناسی

مجری بخشی از فرآیند آموزشی و پژوهشی دانشگاه است که در دانشکده پزشکی مستقر می باشد. این گروه شامل مجموعه هایی به شرح زیر می باشد :

-         آزمایشگاه عمومی

-         آزمایشگاه کشت سلول

-         آزمایشگاه تحقیقات مولکولی

-         دفتر گروه و دفتر اعضای هیئت علمی

-         دفتر کارشناس گروه

مخاطبین آموزشی شامل دانشجویان مقاطع دکترای پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی، مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته پرستاری و مامایی، پیراپزشکی (علوم آزمایشگاهی، اتاق عمل، هوشبری) و  بهداشت رشته علوم تغذیه و  تحصیلات تکمیلی مقطع کارشناسی ارشد  رشته های ایمنی شناسی، فیزیک پزشکی ، ژنتیک، زیست فناوری، انگل شناسی، میکروب شناسی و همچنین در مقطع دکتری رشته های ژنتیک و بیولوژی تولید مثل میباشد. مضاف بر آن، اعضای هیات علمی گروه در انجام برخی مسئولیت های اجرایی و نظارت بر پروژه های تحقیقاتی مشارکت می نمایند.

این گروه درصدد است با ارائه خدمات آموزشی و پژوهشی مناسب به دانشجویان دوره های عمومی ، دستیاری ، تحصیلات باعث جلب رضایت صاحبان فرآنید شود و درجهت ارتقای سطح آموزش ، سلامت و بهداشت و درمان جامعه قدم بردارد بدین منظور ترویج فرهنگ ارتقای سیستم ایمنی مردم و نوید ایمنی درمانی را در سرلوحه کارخویش قرار داده است .

این گروه در نظر دارد با ارتقای سطح توانمند  های خویش از نظر تجهیزات و نیروی انسانی خصوصا عضو هیات علمی رقابتی سالم با دانشگاهها و گروههای آموزشی دیگر در جهت رسیدن دانشگاه به سطح قابل قبول حتی در ردیف دانشگاههای تیپ I برسد.

تاکنون با تاسیس کارشناس ارشد و انشاء ا... در آینده با تاسیس PHD بتواند دینش را نسبت به کشور ادا کند . قبولی های در دوره دکترا نشان از موفقیت این گروه دارد .

ضمن اینکه امید می رود سطح این گروه از این هم بالاتر دارد البته یقین دارم این چشم انداز محقق خواهد شد با گذراندن دو تن از اعضاء هیات علمی گروه در دوره تکمیلی آزمایشگاهی و جذب نیروهای هیات علمی چه از طریق انجام خدمات قانونی چه از نظر استخدام می رود چشم انداز خوبی در آینده داشته باشد. علاوه بر خدمات آموزشی و اجرائی ، مرکز تحقیقات ایمونولوژی ناباروری از دست آوردهای این گروه است که منشا خدمات زیادی شده است که میرود درآینده نزدیک مرکز تحقیقات پیوند ، مرکز تحقیقات ایمنی درمانی با همکاری مرکز تحقیقات سرطان و بیماریها عفونی تاسیس و به ارتقا, گروه بینجامد.        

 

تاریخ به روز رسانی:
1399/12/11
تعداد بازدید:
108
drc@ssu.ac.ir
يزد، ميدان باهنر،انتهاي كوچه تالار هنر، مركز تحقيقاتي درماني ديابت يزد
37280215 - 035
Powered by DorsaPortal