معرفي طرح كوهورت
 معرفی طرح
 

 

 استاد گرامی / پژوهشگر محترم

          احتراماً، خوشوقتم به اطلاع برسانم داده های" 10 ساله طرح کوهورت قلب سالم یزد " تکمیل می باشد و جهت انجام پروژه های تحقیقاتی و پایان نامه های دانشجویان در اختیار علاقه مندان قرار خواهد گرفت. خواهشمند است درصورت تمایل ایده های پژوهشی خود را از طریق آدرس ایمیل زیر بعد از تکیمل پیش پروپوزال و تفاهم نامه پیوست ارسال فرمایید. بدیهی است ظرف مدت دو هفته نتیجه اعلام خواهد شد. ضمناً پرسشنامه های پروژه به تفکیک اطلاعات پایه و اطلاعات پیگیری به پیوست ارسال می گردد.

 

yazdhealthyheartcohort@gmail.com

 مطالعه طولی بیمارهای قلبی عروقی و فاکتورهای خطر قلبی مطالعه کوهورت 10 ساله ایست که بر روی 2000 نفر  نفر از جمعیت 74 20 شهر یزد صورت گرفته است و با هدف بررسی روند تغییرات فاکتورهای خطر و بروز بیماری قلبی عروقی انجام گردیده است. اطلاعات شامل کلیه اطلاعات دموگرافی، وضعیت اقتصادی اجتماعی ( سن- جنس- شغل- سطح سواد وضعیت دارو و مسکن و ... )

اطلاعات بالینی شامل : ابتلا به دیابت، پرفشاری خون، چاقی، اختلال چربی خون بیماری قلبی، مصرف دخانیات، درد سینه و سابقه انجام پروسجرهای تشخیصی قلبی عروقی، اطلاعات آگاهی و نگرش درخصوص فاکتورهای خطر فوق، استرس و نحوه برخورد با آن، تغذیه و عادات غذائی و مضرات دخانیات و رفتارهای سنجش سلامت

اطلاعات سبک زندگی :

پرسشنامه FFQ جهت ارزیابی بسامد خوراکی

پرسشنامه IPAQ جهت ارزیابی فعالیت فیزیکی

پرسشنامه عادات غذایی روشهای مقابله با استرس، مصرف دخانیات و اطلاعات خواب

معاینات : Body composit  ، BMI ، Waist  

آزمایشات : پروفایل چربی- قند خون- اسید اوریک

اطلاعات فوق در ابتدای مطالعه 85-1384 و در طی 10 سال حداقل 8 بار اندازه گیری به صورت سالیانه و در انتهای سال دهم 95 1394 صورت گرفته است. تغییرات سبک زندگی و فاکتورهای خطر و بروز بیماریهای قلبی و فاکتورهای خطر مورد هدف این مطالعه بوده است.

امید است با استفاده از این داده ارزشمند که برای اولین با در ایران به مدت 10 سال با هدف بیماریهای قلبی صورت گرفته است بتوان در زمینه ارتقا سلامت بیماریهای قلبی تلاش نمود.

خواهشمند است عناوین پیشنهادی خود را به صورت جنس پروپوزال ضمیمه تکمیل و به آدرس زیر ایمیل نمائید. در کمترین فرصت و در صورت تایید محقق قرار گرفت نتایج مورد نظر جهت تهیه مقالات یا انجام پایان نامه در اختیار محقق قرار خواهد گرفت.

تاریخ به روز رسانی:
1399/11/08
تعداد بازدید:
176
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهید آیت الله صدوقی یزد میباشد.
Powered by DorsaPortal