دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی یزد
حداقل توانمندی های دانشجویان ارشد

چشم انداز (vision):

دانستن دانش فیزیولوژی و آگاهی از نحوه عملکرد سیستم های بدن، جهت شناخت بیماری ها و یافتن راه درمان بیماری ها، برای کلیه کسانی که در شغل آینده خود، مستقیم یا غیر مستقیم با سلامت انسان مرتبط هستند، ضروریست. لذا رشته فیزیولوژی در مجموعه علوم پایه پزشکی از اهمیت ویژه ای در آموزش دانشجویانی دارد که در آینده، در حیطه های پژوهشی و درمانی مشغول به کار خواهند شد. گروه فیزیولوژی دانشکده پزشکی بر آن است تا 5 سال آینده با توجه به استانداردهای پایه دوره پزشکی عمومی درکلیه ابعاد برنامه آموزشی دوره پزشکی عمومی، مطابق با آنچه در سند WFME آمده است، زمینه را برای تربیت پزشکانی حرفه ای و توانمند فراهم نماید. همچنین در آموزش دروس فیزیولوژی به دانشجویان سایر رشته های علوم پزشکی نیز تلاش وافر دارد. از طرفی، با توجه به کوریکولوم های آموزشی موجود برای دانشجویان تحصیلات تکمیلی، زمینه ارتقا آموزش این دانشجویان را نیز فراهم می کند. بدین منظور گروه در صدد است، مجموعه ست های پیشرفته الکتروفیزیولوژی، رنگ آمیزی، رفتاری و ملکولی را طبق سند تحول گروه درآزمایشگاه های تحقیقاتی، توسعه و ارتقا دهد.

رسالت (Mission)

گروه فیزیولوژی دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد تلاش می کند تا با به کار گیری اعضای هیئت علمی کارآزموده و متعهد در فیزیولوژی، به آموزش دانشجویان رشته پزشکی و سایر دانشجویان علوم پزشکی به عنوان نیروهایی توانمند و با انگیزه که پاسخگوی نیازهای جامعه و مراکز علمی و درمانی کشور باشند و نیز تربیت متخصصین رشته فیزیولوژی در مقطع کارشناسی ارشد بپردازد. این گروه تلاش دارد، نقش اثربخشی برای تولید، نشر علم و مشارکت در حل مشکلات جامعه علمی و انسانی داشته باشد. گروه متعهد است با ارتقای مستمر کیفیت خدمات خود در مقابل فراگیران و مسئولین دانشگاه پاسخگو باشد.

ارزشها (values)

شناخت اتفاقاتی که لحظه به لحظه در بدن انسان رخ می دهد و پیچیدگی ها و ارتباطات خارق العاده اندام های بدن، راهی برای شناخت خداوندی است که خالق این همه شگفتی هاست. از نتایج دیگر این شناخت، می تواند شناخت آلام جسمانی انسان و یافتن راه درمان این آلام باشد. انتقال و رشد هر دانشی با تربیت دانش پژوهان و جویندگان آن، میسر خواهد شد. لذا یکی از اهداف گروه فیزیولوژی، انتقال علم و تجربیات گذشتگان و نیز ارتقاء سطح دانش در این رشته و آماده سازی نیروهای متعهد، متفکر، خلاق و با قابلیت های پژوهشی برای ادامه این راه و سرعت بخشیدن به رشد و ارتقاء این رشته در کشور و جهان خواهد بود. هدف دیگرگروه، پرورش افراد حاذق و متعهدی است که در حیطه سلامت و درمان درجهت حفظ سلامت جامعه گام های موثر بردارند.

اهداف :(Goals)

1- تربیت و پرورش دانش آموخته هایی که بتوانند مشکلات جامعه را شناسایی و برای آنها راه حل ارایه دهند

2- توانمند سازی دانشجویان گروه برای کارآفرینی و کاربردی سازی دانش فیزیولوژی

3- فراهم کردن بستر و امکانات لازم برای جدب گرنت های داخلی و خارجی

4- تحول در آموزش فیزیولوژی به دانشجویان پزشکی و پیراپزشکی جهت موثر بودن بیشتر این درس

5- انجام پژوهش های بنیادی، کاربردی و بالینی در زمینه فیزیولوژی

6- فراهم کردن امکانات و تجهیزات در حیطه های مختلف پژوهش فیزیولوزی مانند الکتروفیزیولوژی، سلولی- مولکولی، هیستولوژی و رفتاری

7- ارتقاء و به روز رسانی کیفیت آموزش و پژوهش در گروه

8- تامین امکانات و تجهیزات آموزش نظریعملی مطابق با استانداردهای پایه آموزش پزشکی

9- تربیت نیروی انسانی متخصص و محقق اساس نیازهای جامعه در زمینه فیزیولوژی با ویژگیهای زیر:

تسلط کافی به اصول و مبانی علم فیزیولوژی داشته باشند

تسلط کافی به روشهای تحقیق در زمینه فیزیولوژی را کسب نمایند.

با مراکز پژوهشی و تیم های تحقیقاتی دانشگاهی و سایر مراکز تحقیقاتی ارتباط موثر برقرار کنند.

با گرنت های پژوهشی در سطح داخلی و بین المللی آشنا شوند.

ü در کنگره های داخلی و بین المللی مشارکت فعال داشته باشند.

تاریخ به روز رسانی:
1400/06/13
تعداد بازدید:
96
یزد، بلوار ابن سینا، بیمارستان شهید صدوقی، مرکز تحقیقات اختلالات رشد کودکان
31833502 - 035           کد پستی: 8916886938
تاریخ بروزرسانی : 1399/12/10 
 
Powered by DorsaPortal