۱۴۰۱ سه شنبه ۲۷ ارديبهشت
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی یزد
رسالت و چشم انداز

ماموريت اصلي تربيت دانش آموختگاني است كه مي توانند در نظام هاي بهداشتي و تامين سلامت و آموزشي ، پژوهشي ، برنامه ريزي و خدماتي مربوط به داروها انجام وظيفه كنند با تربيت اين نيروها تامين سلامتي پيشرفت خواهد داشت . همچنين با استفاده از متدها و تكنيكهاي جديد ساخت دارو و ارائه مشاوره به تشخيص درمان و پيش گيري از بيماري ها كمك مي شود. بطور كلي اين رشته بر خلاقيت ، نوآوري ، كارگروهي و اخلاق حرفه اي نيز تاكيد دارد.

دانشكده داروسازي در شهر يزد كه ميعادگاه قنات و قنوت و قناعت است، قرار گرفته است اين دانشكده در شهريور ماه1388 هجري شمسي در پرديس دانشگاه علوم پزشكي و خدمات بهداشتي درماني شهيد صدوقي يزد به منظور تامين نياز كشور به داروساز تاسيس شد ، دانشكده داروسازي يزد در حال حاضر متشكل از 5 گروه آموزشي شامل شيمي دارويي ، فارماسيوتيكس، فارماكولوژي، فارماكوگنوزي و داروسازي باليني مي باشد.

گروه هاي آموزشي دانشكده با استفاده از توان بالاي اعضاء هيات علمي و با وجود كمبود امكانات فيزيكي خود در تلاش مي باشد تا از طريق برنامه آموزشي ، پژوهش هاي بنيادي و كاربردي و ارائه خدمت ، دانش داروسازي را در جهت حل مشكلات كشوري به كارگيرند و سهم به سزايي در توسعه و شكوفايي علمي كشور به خود اختصاص دهند.

تاریخ به روز رسانی:
1397/02/31
تعداد بازدید:
837
info@ssu.ac.ir
تاریخ بروزرسانی: 1401/02/27
یزد، میدان شهید دکتر باهنر ،ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی یزد   کدپستی دانشگاه :8916978477 تلفن: 4- 37241171 نمابر: 37258770
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی آیت الله شهید صدوقی یزد است.
Powered by DorsaPortal