دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی یزد
معرفي گروه جراحي دهان، فك و صورت

معرفي گروه آموزشي :


رشته جراحي دهان،فك و صورت شاخه اي از علم دندانپزشكي است.حيطه اصلي فعاليت اين بخش شامل تشخيص و درمان جراحي ،غير جراحي و جانبي بيماري ها، ضايعات، صدمات، ناهنجاري ها و نواقص زيبايي و مادرزادي و اكتسابي نسج نرم و سخت ناحيه دهان،فك و صورت مي باشد و در حيطه هاي مطرح شده داراي فعاليت هاي آموزشي نظري و عملي جهت دانشجويان دكتراي تخصصي و عمومي و همچمين فعاليت هاي پژوهشي مي باشد.

دانش آموختگان دكتراي تخصصي بايد در انتهاي دوره مهارت هاي زير را كسب نمايند:

1-      تشخيص بيماري ها، ضايعات، صدمات، نواقص و ناهنجاري هاي مادر زادي و اكتسابي عفوني، تروماتيك، رشدي تكاملي، نئوپلاستيك خوش خيم و بدخيم نسوج نرم و سخت دهان و فك و صورت 

2-      درمان جراحي و غير جراحي موارد فوق

3-      بازسازي بافت نرم و سخت و جراحي هاي زيباسازي ناحيه دهان ،فك و صورت

رسالت و اهداف :

1.در اين بخش روند استفاده از اطلاعات علمي جهت تشخيص دندانهاي غير قابل نگهداري و خارج كردن آنها و پيگيري روند كار بيمار مي باشد.

2.آموزش به بيماران در زمينه رعايت بهداشت دهان پس از خارج نمودن دندان و پيگيري ادامه درمان مي باشد.

3.تربيت دانش آموختگاني در دو دوره تخصصي و عمومي با داشتن مهارتهاي شناختي، مهارتي و نگرشي در زمينه تشخيص دندان، درمان آبسه هاي دهاني، خارج كردن ريشه هاي باقي مانده درمان شكستگي هاي فكي- خارج كردن دندان عقل و نهفته- بستن آرچ بار- درمان تومورها و ضايعات ادنتوژنيك و آشنايي با داروها مي باشد.

4.توانمند سازي دانشجويان و اساتيد در زمينه تازه هاي علمي و انجام تحقيقات كاربردي-بنيادي از طريق جستجو و نقد مقالات نيز مد نظر مي باشد.

 

تاریخ به روز رسانی:
1398/11/07
تعداد بازدید:
284

یزد-میدان عالم- بلوار شهدای گمنام-پردیس دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد- دانشکده بهداشت

 تلفنخانه : 14-38209100(035)

 
Powered by DorsaPortal