دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی یزد
حقوق گيرندگان خدمت

گروه هاي آسيب پذير:

بيمارستان از گروه هاي آسيب پذير جامعه، نظير كودكان، زنان باردار، افراد ناتوان، سالمندان، بيماران رواني، گيرندگان خدمت مجهول الهويه، معلولان ذهني و جسمي و افراد بدون سرپرست و ديگر گروه هاي در معرض خطر به طور مناسب حمايت مي نمايد. به طوري كه جهت برخورد و مراقبت از تمامي افراد گروههاي فوق الذكر دستورالعمل تخصصي تدوين و مورد اجرا قرار مي گيرد.


گيرنده خدمت در حال احتضار:

بيمارستان به گيرنده خدمت در حال احتضار مراقبت هاي محترمانه ارائه مي نمايد.

بيمارستان شرايطي فراهم مي كند كه گيرنده خدمت در حال احتضار مي تواند با همراهان خود در هر ساعت از شبانه روز بطور برنامه ريزي شده ملاقات نمايند.


محرمانه بودن اطلاعات:

در بيمارستان تنها گيرنده خدمت، گروه درماني، افراد مجاز از طرف گيرنده خدمت و افرادي كه به حكم قانون مجاز تلقي مي شوند مي توانند به اطلاعات بيمار دسترسي داشته باشند.

در صورت درخواست گيرنده خدمت تصوير تمام اطلاعات ثبت شده در پرونده بيمار به صورت كپي و يا CD در اختيار بيمار يا همراهان درجه اول وي قرار داده مي شود.


حفظ حريم خصوصي:

بيمارستان استانداردهاي ملي پوشش را براي بيماران رعايت مي كند، خانم ها از بلوز و شلوار و روسري و آقايان از شلوار و بلوز استفاده مي كنند و در صورت انتقال به اتاق عمل از گان – شلوار و كلاه و لباس يكبار مصرف استفاده مي كنند.

جهت انجام پروسيجرهاي درماني حتماً از پاراوان استفاده و حريم و پوشش بيمار حين اقدامات درماني حفظ مي گردد.

در كليه شيفت ها از پرسنل آقا و خانم استفاده مي گردد و حتي المقدور تمامي خدمات توسط پرسنل همگن انجام مي گردد و در صورتي كه جهت روش درماني خاص امكان حضور كادر حرفه اي همگن وجود نداشته باشد حضور يك كادر غير حرفه اي همگن لحاظ مي گردد.

در اتاق هاي 2 تخته علاوه بر رعايت جنسيت بيماران هنگام بستري شدن حتي الامكان سعي مي شود همراهان هم همگن باشند.

مناطقي از بدن گيرنده خدمت كه در مراحل تشخيصي و درماني نيازي به مداخله ندارند پوشانده مي شوند .


همراه گيرنده خدمت :

در مورد بيماران كودك همراهي يكي از والدين در تمامي مراحل درمان ( تا جايي كه بر خلاف ضرورت هاي پزشكي نباشد ) لحاظ مي گردد.

حضور همراهان در كنار بيماران پس از دريافت برگه همراه و هماهنگي با مسئول بخش مربوطه و به شرط عدم اختلال در اقدامات پزشكي لحاظ مي گردد.

كليه همراهان در بخش هاي بستري هر روز مي توانند از ساعت 14:30 الي 16 از بيماران عيادت كنند و در بخش هاي ويژه با رعايت اصول كنترل عفونت اين امر از ساعت 15 الي 16 انجام مي گردد.

برگه همراه بيمارشامل مزاياي سرو غذا، سرو ميان وعده، كاناپه تختخواب شو و تردد در ساعات غير ملاقات  مي باشد.

از آنجائيكه همراهان بيمار از اهميت ويژه اي برخوردارند، كارشناس نظر سنجي مستقر در بيمارستان همه روزه از همراهان نظر سنجي به عمل مي آورد و از نقطه نظرات آنها در راستاي بهبود هر چه بيشتر خدمت رساني به همراهان استفاده مي شود.


آموزش:

تمام آموزش هاي مرتبط با بيماري در بدو ورود، حين بستري و حين ترخيص به بيماران داده مي شود و در برگه آموزش به بيمار ثبت و اثر بخشي آن ارزيابي مي شود.


انتخاب آزادانه و مشاركت:

قبل از انجام هر پروسيجر درماني جهت بيماران اطلاعات لازم در اختيار بيماران قرار داه مي شود و بيماران فرصت كافي جهت مشورت و تصميم گيري آگاهانه و آزادانه دارند.

بيمار و همراه مي توانند خودشان پزشك مربوطه را انتخاب كنند و در صورت نياز به انجام ويزيت علاوه بر پزشكان مركز، مشاور دومي را نيز بر بالين بيمار حاضر كنند.


نحوه دريافت هزينه خدمات از گيرنده خدمت:

هزينه خدمات طبق آئين نامه ها و قوانين موجود از گيرنده خدمت اخذ مي گردد.

در موارد اورژانسي بدون ملاحظات مالي و بر اساس قوانين جاري بيمارستان خدمات سلامت ارائه مي گردد.

گيرنده خدمت در صورت انتقال به ساير مراكز قبلاً از وجود تخصص هاي لازم جهت درمان، ميزان تعرفه ها و پوشش بيمه هاي خدمات در مركز درماني مقصد مطلع مي شود و در صورت امكان حق انتخاب دارد.


اموال گيرنده خدمت :

اموال شخصي بيماران در نزديك ترين مكان به بيمار كه امكان دسترسي به آن را شخصاً داشته باشند نگهداري مي شودبه تمامي بيماران در زمان پذيرش در مورد عدم نگهداري اشيا قيمتي در بيمارستان اطلاع رساني مي گردد و اين مطلب در تابلو اتاق بيماران نصب شده است.


پذيرش بيمار و فراهم كردن امكانات رفاهي:

ساعات ملاقات همه روزه از ساعت 15 لغايت 16 مي باشد.

تاریخ به روز رسانی:
1397/06/13
تعداد بازدید:
552
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
info@ssu.ac.ir
تاریخ بروزرسانی: 1400/02/14
شهرستان تفت -بلوار شهيد بهشتي -بيمارستان تخصصي وفوق تخصصي شهيد بهشتي
  تلفن:  32633001 الي 32633005 
پست الكترونيك رياست بيمارستان:nader.mostafavi@gmail.com
پست الكترونيك مدير بيمارستان:rarab@ssu.ac.ir 
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهید آیت الله صدوقی یزد میباشد.
Powered by DorsaPortal