دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی یزد
رسالت

رسالت گروه عفونی:

1-رسالت گروه آموزشی عفونی آنست که در راستای تحقق اهداف ورسالت دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در جهت ارتقاء مستمر کیفیت خدمات در حیطه های مختلف آموزشی ،پژوهشی، درمانی و بهداشتی تلاش نماید.

2-این گروه با آموزش دانشجویان رشته پزشکی و انتقال دانش و تجربیات لازم در زمینه  بیماریهای عفونی به آنها به تربیت پزشکان عمومی توانمند بادانش بالا وکارآمد در زمینه ارائه خدمات درمانی بهداشتی به جامعه می پردازد.

3-این گروه با آموزش دستیاران رشته عفونی و دستیاران فلوشیپ و متقاضیان آموزش MPH عفونی و انتقال دانش و تجربیات لازم در زمینه بیماریهای عفونی به آنها به تربیت پزشکان متخصص توانمند با دانش بالا وکارآمد در زمینه ارائه خدمات درمانی بهداشتی به جامعه می پردازد.

4-جهت برآورده کردن نیازهای آموزشی دستیاران داخلی ، دستیاران دندانپزشکی و دانشجویان کارشناسی ارشد میکروب شناسی  در امر آموزش این افراد با گروه داخلی ، گروه آموزش دندانپزشکی و گروه میکروب شناسی  در تربیت نیروهای متخصص مشارکت می نماید.

5-از طرفی گروه با ارائه خدمات بهداشتی به جامعه از طریق برگزاری برنامه های آموزشی همگانی و ارائه راهکارهای مناسب در زمینه پیشگیری از بیماریهای  واگیردار  و همکاری با نهادهای زیربط تلاش نموده وبا اقدامات تشخیصی، درمانی وآموزش بیماران در امر ارتقاء سلامت جامعه گام برداشته و نیازهای درمانی مردم را پاسخ میگوید.

6-گروه با استفاده از دانش وتجربیات متخصصین عفونی وبهره جویی از دانش و تجربیات سایر تخصصهای بالینی وعلوم پایه بویژه علوم آزمایشگاهی، میکروبیولوژی، پاتولوژی، ایمنولوژی وانگل شناسی در برآورده کردن نیازهای آموزشی، پژوهشی اعضاء وامرتشخیص و درمان بیماران تلاش میکند.

7-گروه با تولید ونشر علم با استفاده از منابع وفن آوری روزآمد زمینه لازم برای مطالعه و تحقیق  در رشته بیماریهای عفونی را جهت کلیه اعضاء هیئت علمی و دانشجویان علاقمند فراهم ساخته واز طریق رویکرد به مطالعه و تحقیق و شرکت درسمینارها وکارگاههای آموزشی و فرصتهای مطالعاتی ارتقاء سطح علمی و توانمندی اعضاء هیئت علمی گروه را خواهان است.

8-رسالت گروه آموزشی عفونی شهید صدوقی یزد دستیابی به اهداف و رسالت وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد در جهت ارتقاء مستمر کیفیت خدمات در حیطه های مختلف آموزشی، پژوهشی، درمانی و بهداشتی می باشد. هدف این گروه آموزش دستیاران عفونی، کارورزان و کارآموزان رشته پزشکی و انتقال دانش توام با انتقال تجربیات اساتید مجرب در زمینه بیماری های عفونی به منظور تربیت پزشکان متخصص و عمومی توانمند بادانش بالا وکارآمد در زمینه ارائه خدمات آموزشی ، پژوهشی ، درمانی و بهداشتی به جامعه می باشد. بدیهی است که ارائه الگوی مناسبی از اخلاق پزشکی در تمام رده های آموزشی مد نظر این گروه می باشد .

تاریخ به روز رسانی:
1401/03/22
تعداد بازدید:
48
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی آیت الله شهید صدوقی یزد است.
Powered by DorsaPortal