پژوهشکده طب تولید مثل
برنامه های حضوری

 

1- برنامه های مدون: به آن دسته از برنامه های آموزشی اطلاق می شود که سرفصل ها و موضوعات آموزش آن توسط اداره کل آموزش مداوم جامعه پزشکی با همکاری گروه های آموزشی و نهاده های ذیربط تدوین شده و به صورت مصوب در درون رشته با تخصص اصلی ارائه می شود. این برنامه ها می تواند شامل سخنرانی، پانل، کارگاه های آموزشی، کار گروهی، بازدید، کار عملی و فنون مشابه باشد. سقف تعداد شرکت کنندگان در برنامه های مدون 150 نفر است. بدیهی است اگر برنامه مدون به صورت کارگاهی برگزار شود، باید ویژگی های کارگاه مانند تعداد شرکت کنندگان را رعایت کند.

2- کنفرانس: نشست ها و اجتماعات یک روزه ای که به منظور بحث و تبادل نظر در یک زمینه خاص علمی تشکیل می شود و در آن صاحب نظران نقطه نظرات خود را درباره مسائل و مشکلات مهم از طریق سخنرانی، میزگرد و جلسات پرسش و پاسخ و گزارش موارد جالب (Case Report) مطرح می نمایند. به جلسات حداکثر یک روزه که به صورت غیر پیوسته و در فواصل زمانی مشخص که حداقل یک هفته فاصله داشته باشد، برگزار می شود کنفرانس ادواری می گویند که باید در مورد یک سرفصل  موضوع مشخص باشد.

3- سمینار: اجتماعات و گردهمایی که هدف از تشکیل آن، بیان تازه های علمی، مبادله تجربیات و تجدید اطلاعات در جهت چاره جویی و حل مشکلات حرفه ای شرکت کنندگان است و به صورت ارائه سخنرانی، میزگرد و جلسات پرسش و پاسخ اداره می گردد. طول مدت آن حداقل 2 روز است.

4- کنگره (همایش): گردهمایی های علمی، رسمی متشکل از متخصصین و افراد با تجربه که در آن در کنار ارائه سخنرانی های علمی، نتایج تحقیقات و پژوهش های انجام شده در موضوع علمی مشخص به صورت مقاله، سخنرانی و پوستر ارائه شده و قابل تکرار به شکل دوره ای است. طول مدت کنگره معمولا 2 روز یا بیشتر است. کنگره ملی یا بین المللی (همایش ملی یا بین المللی) که با همکاری نهادهای مرتبط، مانند معاونت تحقیقات و فناوری با اداره کل روابط بین المللی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تعیین و به روز می شوند. همایش ملی نیز بر اساس دستورالعمل های مربوطه در وزارت متبوع تعیین می شوند.

5- سمپوزیوم: به منظور آموزش مسائل علمی تخصصی و فوق تخصصی درباره موضوعی خاص به صورت سخنرانی، کارگروهی، بحث و ارائه مقاله برگزار می شود. در سمپوزیوم هریک از سخنرانان درباره جنبه های متفاوتی از یک موضوع به بحث می پردازند به نحوی که آن موضوع از جهات مختلف آموزش داده می شود مخاطبین سمپوزیوم افراد متخصص و صاحب نظر هستند. طول مدت سمپوزیوم معمولا یک روز است.

6- کارگاه: برنامه هایی که حداقل 40درصد ساعت فعال آموزش آن به صورت کارگروهی و یا مهارت عملی ارائه شود و سقف تعداد شرکت کنندگان آن 30 نفر است.

7- برنامه های آموزش مستمر بالینی: عبارت است از کلیه برنامه های آموزش بالینی جاری، که به طور روزانه، هفتگی، ماهیانه و مانند آن، به صورت مستمر و بر طبق تقویم خاص از طریق سازمان های مختلف دانشگاهی و مراکز آموزشی-درمانی اجرا می شود مانند کنفرانس هفتگی، گزارش صبحگاهی، گزارش مرگ و میر، تومور بورد، کلینیک پاتولوژی (CPC) و گزارش موردی (Case Report)
تاریخ به روز رسانی:
1401/03/29
تعداد بازدید:
81
يزد، صفاييه ، خيابان بوعلي ،پژوهشكده علوم توليد مثل يزد
38247085 - 035
Powered by DorsaPortal