پژوهشکده طب تولید مثل
درباره مرکز

امروزه آموزش مداوم در علوم پزشکی  در همه کشور های جهان به سرعت رو به گسترش است و هر روز به تعداد کشورهائی که این برنامه ها را به صورت اجباری یا اختیاری ارائه می دهند اقزوده می شود. همه این تغییرات تحت تاثیر شواهد و مدارک علمی فراوانی است که بر اثر تاثیر مستقیم این برنامه ها برکیفیت ارائه خدمات بالینی و بهبود پیش آگهی بیماران دلالت دارد.

تلاش برای ارتقای بیش از پیش برنامه های آموزش مداوم و به کار گیری شیوه ای نوین آموزشی با سرعتی قابل توجه در سطح جهان ادامه دارد و در بیشتر کشورهای پیشرو ، حرکت از آموزش مداوم (CME) به سمت توسعه حرفه ای مداوم (CPD) آغاز شده است.

رقابت کشور ها بر اساس سطح مهارت و دانش نیروی کار، روند سریع جهانی شدن، عدم پاسخگویی تحصیلات اجباری به تغییرات، لزوم مسئولیت پذیر بودن افراد برای افزایش مهارت های خود، سرعت و مداومت تغییر در زمینه های مختلف علمی و حرفه ای، بیشتر بودن سرعت پیشرفت علمی و فناورانه نسبت به سرعت یادگیری افراد و برخی موارد دیگر همگی از دلایل عمده توسعه روز افزون این برنامه ها در جهان هستند.

آموزش علوم پزشکی در ایران نیز همانند بسیاری از کشورهای جهان سه مرحله اصلی تحصیلات اولیه (Undergraduate) تحصیلات تکمیلی (Postgraduate) و آموزش مداوم (Continues Medical Education) را شامل میشود. مبنای اصلی ارائه آموزش های مداوم جامعه علوم پزشکی در ایران مصوبه مجلس شورای اسلامی در سال 1368 است که بر مبنای آن کسب امتیاز آموزش مداوم برای کلیه شاغلان حرفه های وابسته به پزشکی که به نحوی دارای موسسه یا دفتر کار هستند و خدماتی برای مردم ارائه می نمایند الزامی شده است. اداره کل آموزش مداوم جامعه پزشکی نیز بر همین اساس در معاونت آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تشکیل شده و هماهنگی، نظارت، صدور مجوز برای مراکز و برنامه های آموزش مداوم را برعهده دارد.
تاریخ به روز رسانی:
1401/03/29
تعداد بازدید:
50
يزد، صفاييه ، خيابان بوعلي ،پژوهشكده علوم توليد مثل يزد
38247085 - 035
Powered by DorsaPortal