۱۴۰۱ پنج شنبه ۲۹ ارديبهشت
دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی یزد
سخن روز /
آخرین اخبار
مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت مرحوم خانی یزد در هفته پژوهش در تاریخ 24 آذر ماه سال 1400 به عنوان مرکز تحقیقات برتر در بین کلیه مراکز تحقیقاتی دانشگاه علوم پزشکی استان یزد انتخاب گردید. در این مراسم که با حضور جناب آقای دکتر خطیبی ریاست دانشگاه علوم پزشکی یزد ، جناب آقای دکتر مهرپرور معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی یزد و جمعی از اساتید و محققین در روز چهارشنبه مورخ 24 آذر ماه 1400 در دانشگاه علوم پزشکی یزد برگزار گردید ، مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت مرحوم خانی یزد با توجه به شاخص های مرتبط ، به عنوان مرکز تحقیقات برتر دانشگاه علوم پزشکی یزد معرفی گردید. همچنین از جناب آقای دکتر سعید حسین خلیل زاده ، ریاست مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت مرحوم خانی یزد ، به پاس زحمات ارزنده ایشان تقدیر به عمل آمد. دکتر اقایی مدیریت مرکز دیابت ضمن تبریک به خانم دکتر نمیرانیان معاونت پژوهشی مرکز دیابت و پژوهشگران این مرکز افزودند بزرگترین موفقیت این مرکز کسب مجوز پژوهشکده بیماری های غیرواگیر بود که با کمک و همکاری مراکز تحقیقاتی درمانی قلب و عروق و مرکز تحقیقاتی پرستاری انجام گرفت . ایشان ضمن تشکر از مدیران و کارکنان هر دو موسسه این موفقیت را مرهون زحمات این دوستان دانست و آرزو کرد این پژوهشکده با کمک هم موفقیت های زیادی را بدست بیاورد.
1400/09/25
به گزارش روابط عمومی مرکز دیابت ، دکتر سعید حسین خلیل زاده ، رییس این مرکز در پیامی فرا رسیدن سالروز ولادت حضرت زینب (س) و روز پرستار را تبریک گفت و در مراسمی از پرستاران این مرکز تقدیر صورت گرفت. ایشان در پیامی این روز را به تمام پرستاران سرزمین تبریک گفتند و افزودند روز پرستار روز جلوه فداکاری عزیزانی است، که زندگی و سرمایه عمرشان را به کار می گیرند تا بتوانند سلامت را برای بیماران و جامعه به ارمغان آورند . بزرگوارانی که زینب گونه آسایش را از کف می نهند تا آرامش ببخشند و تمام هستی خود را برای آرامش و آسایش دردمندان نثار می‌کنند. همچنین در پایان این مراسم با توجه به روز حسابدار و هفته پژوهش از حسابداران و پژوهشگران این مرکز نیز قدردانی شد
1400/09/21
به گزارش روابط عمومی مرکز دیابت یزد ، مدیر مرکز دیابت محمدرضا اقایی میبدی با بیان اینکه هزینه مستقیم بیماران دیابتی در سال 2017 سه برابر هزینه ای بوده که برای بیماران سرطانی صورت گرفته همچنین ایشان اظهار داشت در آینده شاهد سونامی دیابت در کشور خواهیم بود و با توجه به اینکه نسل فعلی مبتلا به دیابت در یزد افرادی بودند که از تغذیه مناسب برخوردار بودند و فعالیت بدنی به مراتب بیشتری نیز داشتند اما نسل امروزه تحرک کمتری داشتند و استرس بیشتری نیز تحمل میکنند در اینده شاهد سونامی دیابت خواهیم شد. همچنین ایشان بیان کردند این مرکز در سه زمینه پیشگیری درمان و مراقبت آموزش و پژوهش در خصوص دیابت را در یزد به عهده دارد اظهار کرد: یکی از برنامه های این مرکز در هفته دیابت گسترش فعالیت های بدنی است که این برنامه شامل تحرک بدنی ، غربالگری و برنامه برای مراقبت از بیماران دیابتی می شود . همایش ورزشهای صبحگاهی ،کوهنوردی ، همایش دوچرخه سواری و برگزاری جلسات ورزشی برای بیماران دیابتی نوع یک از جمله برنامه هفته دیابت بود.
1400/09/02
مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت به مناسبت هفته دیابت میزبان سید محمد رستگاری مقدم فرماندار یزد بود. به گزارش روابط عمومی مرکز دیابت یزد سید محمدرضا اقایی مدیر مرکز تحقیقاتی درمانی دیابت گزارشی از فعالیت ها و خدمات مرکز به بیماران را ارائه نمود وی همچنین تعداد پرونده های فعال دیابت را حدود 40 هزار اعلام نمود و خاطر نشان کرد مرکز دیابت در بحث پیشگیری و اموزش همچنین حمایت های اجتماعی از بیماران دیابتی فعالیت های زیادی داشته است . ایشان در ادامه بیان کردند متاسفانه چاقی ، تغذیه ناسالم و کمبود فعالیت های فیزیکی و سبک زندگی ناسالم بویژه در دوران شیوع کروناو تغییرات سبک زندگی موجب افزایش آمار مبتلا به دیابت گردیده است . وی همچنین از طرح های تحقیقاتی و پژوهشی انجام شده و در حال انجام نیز گزارشی ارائه داد. فرماندار یزد نیز در این جلسه ضمن تشکراز عملکرد مرکز دیابت و قدردانی از زحمات و اقدامات صورت گرفته در راستای ارتقای سلامت شهروندان ، نگرانی خود را در خصوص اضافه وزن و چاقی شهروندان یزدی بویژه دانش اموزان ابراز کرد و افزود تمامی سازمان ها و ارگان های مسئول بایستی جهت کاهش عوامل خطر مرتبط با دیابت و سایر بیماری های غیرواگیر را در دستور کار فرد قرار دهند. و همچنین بیان کرد اضافه وزن و چاقی در داانش اموزان یکی از مهمترین عوامل خطرساز برای فشارخون بالا ، دیابت و چربی خون در بزرگسالی است و زنگ خطری است که علاوه بر ایجاد چنین مراکز درمانی بزرگ و مجهزی برای درمان این بیماری ، برنامه ریزی و ورود جدی کارشناسان تغذیه برای اصلاح عادتها و برنامه های غذایی افراد جامعه و آموزش و عمومی سایز یک برنامه منظم برای فعالیت بدنی در منزل برای پیشگیری از ابتلای افراد به این بیماری را نیز می طلبد . همچنین ایشان در ادامه بیان کرد دستگاههای اجرایی شهرستان و نیز فرمانداری امادگی دارند همکاری در خصوص کنترل و کاهش این بیماری را داشته باشند .
1400/09/02
info@ssu.ac.ir
تاریخ بروزرسانی: 1401/02/28
یزد، میدان شهید دکتر باهنر ،ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی یزد   کدپستی دانشگاه :8916978477 تلفن: 4- 37241171 نمابر: 37258770
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی آیت الله شهید صدوقی یزد است.
Powered by DorsaPortal