دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی یزد
معرفي

مشاوره و راهنمايي

انسان براي داشتن زندگي موفق، نيازمند برخورداري از آرامش، سلامت، كارآمدي در ابعاد زيستي- رواني و اجتماعي است. ورود به دانشگاه و شروع دوره دانشجويي به دليل تغييرات عمده اي كه در عرصه هاي مختلف زندگي فردي، خانوادگي، اجتماعي، تحصيلي و ... بوجود مي‌آورد اغلب چالش برانگيز بوده ومعمولاً تنش آوراست و مي‌تواند مشكلات عديده رواني، اجتماعي، تحصيلي و جسماني و حتي بحرانهايي را براي دانشجويان در پي داشته باشد.

 توجه به بهداشت روان، اين روزها يكي ازمهمترين دغدغه هاي مسئولين دانشگاهي بوده و چه بسا برطرف نمودن اين مشكلات در اغلب موارد به تنهايي امكان پذير نبوده و راهنمايي خانواده، دوستان و اطرافيان نيزمعمولاً كمتراثربخش است. گاها ديده مي شود كه دانشجويان بويژه در سالهاي اول ورود به دانشگاه به روشهايي روي مي آورند كه از پشتوانه منطقي برخوردار نبوده و فاقد دورنماي روشن و اميد بخش است لذا اگر دريافت اين كمك ها بشكل تخصصي و مدون صورت گيرد، كنترل بهتر و سريعترمشكل را با احتمال خطاي كمتري ميسّرمي سازد. براين اساس دفترمشاوره و راهنمائي پرديس بين الملل دانشگاه علوم پزشكي شهيد صدوقي يزد، با توكل به حضرت حق و با هدف كلي رفع موانع رشدي و كمك به تعالي دانشجويان، ازطريق پيشگيري و ارتقاء سطح سلامت رواني دانشجويان فعاليت مي نمايد.

 دفترمشاوره دانشجوئي سعي بر اين  دارد  در روند حل مشكلات احتمالي دانشجويان تسهيل بخشيده و روشهاي كارائي در اختيار آنان قرار دهد تا با بكارگيري آنها، دانشجويان بتوانند با اضطراب هاي اجتماعي مقابله كنند و الگوهاي فكري منفي را كه تضعيف كننده اند، تغيير دهند و در زمينه هاي درسي نيز با ارائه برنامه هاي مدون درسي، موفقيت دانشجويان را بهبود بخشد

مركز مشاوره پرديس بين الملل با حضور كارشناس مشاوره سركار خانم نظميه، در روزهاي يكشنبه و چهارشنبه جهت ارايه خدمات مشاوره اي داير مي باشد.
تاریخ به روز رسانی:
1397/10/18
تعداد بازدید:
241
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهید آیت الله صدوقی یزد میباشد.
Powered by DorsaPortal