دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی یزد
معرفي مركز

مركز تحقيقات پايش سلامت در سال 1390 با هدف بررسي و تعيين وضعيت بار بيماري ها و عوامل خطر و زمينه ساز بيماري هاي حاد و مزمن در استان و منطقه تاسيس شد . ارزيابي برنامه ها و ميزان كارايي و هزينه اثر بخشي آنها نيز جز ديگر اهداف اين مركز مي باشد . تا با عنايت الهي و تلاش روز افزون تمام اعضاي شوراي پژوهشي اين مركز گامي در راستاي ارتقا سطح سلامت مردم و جامعه برداشته شود .در حال حاضر اين مركز علاوه برتصويب و اجراي طرح هاي پژوهشي در زمينه شيوع بيماري ها و سال هاي از دسته رفته عمر به علت بيماري ها و ناتواني ناشي از آنها موفق به چاپ مقالات متعدد و معتبر ملي و بين المللي گرديده است .

 اهداف مركز تحقيقات پايش سلامت

1.      توسعه و بكارگيري دانش بشري در زمينه بهداشت عمومي و ديده باني سلامت

2.      انجام پژوهشهاي بنيادي، اپيدميولوژيك و باليني در جهت اصلاح نظام ارائه خدمات بهداشتي درماني كشور بمنظور جوابگويي به نيازهاي جامعه اسلامي.

3.      فراهم آوردن شواهدي معتبر و به روز براي رتبه بندي بيماري ها و عوامل تهديدكننده سلامت جهت مداخله

4.      انجام تحقيقات جهت اندازه گيري ميزان تأثير برنامه ها و مداخلات سلامتي در حال اجرا و مقايسه ميزان تأثير مداخلات مختلف با يكديگر

5.      جمع‌آوري، تنظيم و طبقه‌بندي اسناد، مقالات و مدارك مربوطه.

6.       تربيت نيروي انساني محقق در زمينه  ارزشيابي سلامت و محاسبه بار بيماري ها و عوامل خطر

7.      ترغيب، تشويق و بكارگيري محققين.

8.      كوشش در جلب توجه و همكاري مراكز تحقيقاتي و اجرائي مربوطه در داخل كشور.

9.      همكاري علمي با مراكز تحقيقاتي و آموزشي ساير كشورها و سازمانهاي بين‌المللي با رعايت قوانين و مقررات دولت جمهوري اسلامي ايران.

10.  نيازسنجي پژوهش هاي مورد نياز واحدهاي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، تهيه پيشنهاد با مشاركت واحدهاي اجرايي مربوطه، كمك به ارزيابي علمي پروپزال هاي دريافت شده و انجام پژوهش هاي مورد نياز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي.

همكاري علمي با مراكز تحقيقاتي و آموزشي ساير كشورها و سازمانهاي بين‌المللي با رعايت قوانين و مقررات دولت جمهوري اسلامي ايران.

نيازسنجي پژوهش هاي مورد نياز واحدهاي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي، تهيه پيشنهاد با مشاركت واحدهاي اجرايي مربوطه، كمك به ارزيابي علمي پروپزال هاي دريافت شده و انجام پژوهش هاي مورد نياز وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي.

 
تاریخ به روز رسانی:
1398/06/23
تعداد بازدید:
54
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
يزد، ميدان باهنر،ساختمان مركزي دانشگاه علوم پزشكي يزد
37240171 - 035
Powered by DorsaPortal