معاونت غذا و دارو
بخش هاي آزمايشگاه
 بخش پذيرش:

نمونه هاي ارسالي از مراكز مجاز به ارسال نمونه پس از ورود در اين بخش به لحاظ رعايت ضوابط ارسال نمونه از جمله : رعايت حداقل تعداد مورد نياز، شرايط صحيح ارسال نمونه و رعايت اصول اوليه نمونه برداري مورد بررسي قرار گرفته و پس از تحويل ،نمونه ها كد گذاري و تقسيم گرديده ، نامه درخواست آزمايش به امور اداري ارسال و نمونه ها به همراه برگه ثبت نتايج آزمونها كه در آن نوع آزمونهاي درخواستي و كد نمونه ها درج شده به بخش هاي مربوطه ارسال ميگردند. اين بخش علاوه بر تحويل ، تقسيم و كد گذاري نمونه ها وظيفه ثبت نتايج نهايي تحويل نمونه و پاسخ دهي به ارباب رجوع را نيز عهده دار مي باشد.

بخش شيمي:
 نمونه هايي كه در اين بخش ها مورد آناليز قرار گرفته اند به شرح زير مي باشد :

بخش لبنيات : انواع فرآورده هاي شيري شامل پنير - خامه - بستني  شير- دوغ - ماست و...

بخش غلات و فرآورده هاي آردي: آرد- انواع ماكاروني بيسكويت - كيك و كلوچه - بلغور حجيم شده و...

بخش فرآورده هاي گوشتي : انواع سوسيس- كالباس - همبرگر - و غذاهاي پروتئيني آماده و...

بخش ادويه و چاشني: انواع ادويه جات - افزودني ها - سركه- آبليمو و انواع سس و....

بخش صنايع بسته بندي: انواع فرآورده هاي بسته بندي شده از جمله : خشكبار- حبوبات - سبزجات خشك ... سويا و

بخش نوشيدني ها : انواع نوشابه - شربت - ماء الشعير - عرقيات و...

بخش روغن : انواع روغن هاي جامد ومايع تصفيه شده - كره - انواع روغن خام و ...

بخش مواد قندي : مرباجات-ژله- پودرهاي شربت آماده ، پاستيل - آبنبات- آدامس و...

بخش كنسروها : انواع كنسروهاي گوشتي و غير گوشت

در اين بخش ضوابط و قوانين كار بر اساس جديدترين استانداردهاي مربوط به هر كدام از نمونه هاي ارسالي تعيين مي شود و پس از آزمايش و نتيجه گيري و ثبت نتايج در دفاتر توسط كارشناس مربوطه برگه نتايج آزمونها تكميل و پس از تاييد مسئول بخش به قسمت اداري ارسال ميگردند.

بخش ميكروب:
مطالعه ارگانيزم هاي ميكروسكوپي پايه علم ميكروب شناسي را تشكيل مي دهد. گروه هاي اصلي ميكروارگانيزم هاي شناخته عبارتند از باكتريها، قارچ ها ، كپك ها ، ويروسها و پروتوزوآها هستند كه باكتريها و قارچ ها مهمترين عوامل آلوده كننده مواد غذايي بشمار مي روند. مواد غذايي بسته به نوع در معرض خطر آلودگيهاي فيزيكي - شيميايي و بيولوژيكي قرار ميگرند. آلودگي مواد غذايي مشكل بزرگ جهاني است كه بشر امروز با آن روبروست . با رشد جمعيت ، كمبود غذا و صرف هزينها هاي بسيار جهت درمان بيماريهاي ناشي از آلودگي مواد غذايي شناخت آلودگي ها - روشهاي پيگيري و مبارزه با آنها ضروري است.
كارشناسان  بخش ميكروب شناسي آزمايشگاه كنترل در مقاطع كارشناسي ارشد رشته هاي ميكروبيولوژي و علوم و صنايع غذايي مشغول به فعاليت هستند .
در اين بخش ضوابط و قوانين كار بر اساس جديدترين استانداردهاي مربوط به هر كدام از نمونه هاي ارسالي تعيين مي شود و براي دستورالعمل هاي اجرايي طبق استاندارد SOP تهيه شده است بخش ميكروب شناسي داراي قسمتهاي مجزاي  كشت ميكروبي- محيط سازي- انكوباسيون و استريليزاسيون مي باشد .
در بخش تهيه محيط كشت انواع محيطهاي كشت ميكروبي طبق دستورالعمل هاي اجرايي و استاندارد با رعايت نكات ايمني فردي و محيطي توسط كارشناس مربوطه تهيه و پس از استريليزاسيون و گاهاً انكوباسيون به قسمت نگهداري نمونه ها ارجاع داده مي شود . در اين بخش علاوه بر محيط سازي ، استريليزاسيون وسايل و ابزار مورد نياز جهت كار در بخش كشت صورت مي پذيرد.
پس از كشت و نتيجه گيري و ثبت نتايج در دفاتر توسط كارشناس مربوطه برگه نتايج آزمونها تكميل و پس از تاييد مسئول بخش به قسمت اداري ارسال ميگردند.
پس از نتيجه گيري و صدور پاسخ، محيط هاي كشت كار شده جهت جلوگيري از افزايش بار آلودگي محيطي در اتوكلاو قرار داده شده و از آزمايشگاه خارج و معدوم ميگردند.
 
 بخش سم شناسي:

با توجه به اهميت سموم و آلايندهاي مواد غذايي و تاثير آن بر روي سلامت ، جهت اطمينان از ورود مواد غذايي سالم و عاري از هر گونه عامل بيماري در بازار مصرف و تضمين سلامت آنها كنترل ميزان سموم موجود در مواد غذايي در بخش سم شناسي آزمايشگاه كنترل مواد غذايي و بهداشتي استان انجام مي گيرند. اين بخش مجهز به دستگاه HPLC مي باشد.

تاریخ به روز رسانی:
1397/06/17
تعداد بازدید:
378
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهید آیت الله صدوقی یزد میباشد.
Powered by DorsaPortal