دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی یزد
درباره ما

با توجه به نياز پژوهشكده علوم توليد مثل يزد، به منظور گسترش پژوهش و ارائه راه حل در امور بهداشتي، درماني در حيطه سلامت باروري و ناباروري، تلاش در جهت كمك به حل مشكلات اين حوزه و ارتقاي خدمات سلامت و بدنبال چند سال تلاش و پيگيري، در تاريخ 23/02/1392 توسط شوراي گسترش دانشگاه هاي علوم پزشكي، با تاسيس مركز تحقيقات سقط در دانشگاه علوم پزشكي و خدمات درماني يزد موافقت اصولي و در تاريخ 28/09/1395 توسط شوراي گسترش دانشگاه هاي علوم پزشكي، با تاسيس مركز تحقيقات سقط در دانشگاه علوم پزشكي و خدمات درماني يزد موافقت قطعي بعمل آمد و رسماً كارخود را آغاز نمود. اين مركز با رياست "دكتر نسرين قاسمي"، مشغول به فعاليت است. با توجه به رسالت پژوهشكده علوم توليد مثل يزد، در اين مركز فعاليت هاي انجام پروژهاي تحقيقاتي باليني و پايه، در زمينه ژنتيك ناباروري فراهم آمده است و جاي خوشوقتي دارد كه اعلام نمايد درحال حاضر تعداد زيادي طرح در زمينهاي مختلف ناباروري در حال اجرا مي باشد و فعاليتهاي علمي در سطح ملي و بين المللي مركز به خوبي شناخته شده است، در اين مركز كليه اقدامات تشخيصي ژنتيكي و درماني زوجهاي نابارور از ابتدا تا درمان انجام مي پذيرد.

هدف كلي اين مركز، تحقيقات در زمينه هاي غربالگري، تشخيص ناهنجاري هاي ژنتيكي، انجام آزمايشات تشخيصي و تحقيقات بر پايه علوم ژنتيك، سلولي، ملكولي، تربيت نيروي انساني متخصص و محقق در زمينه ژنتيك ناباروري و ارائه خدمات تحقيقاتي در زمينه ناباروري است. هدف اصلي ما افزايش توانمنديهاي تحقيقاتي در سطح ملي و منطقه اي و ارتقاء دانش علوم ژنتيك و ناباروري است. محصول فعاليت اين مركز دانش توليد شده و نيروي محقق مجرب بوده و ارتقاء دانش علوم ژنتيك و ناباروري با رعايت مسائل اخلاقي در پژوهش و حمايت از مالكيت معنوي محققان علوم ژنتيك و ناباروري از ارزشهاي ما محسوب مي گردد. تاسيس تكنيكهاي پيشرفته تحقيقاتي جديد، گسترش همكاريها با مراكز تحقيقاتي داخلي و خارجي و پيشتازي در توليد دانش علم ژنتيك و ناباروري در منطقه از جمله اهداف ما محسوب مي شود.

اهداف اين مركز:

  توسعه و بكارگيري دانش بشري در زمينه علوم ژنتيك و ناباروري
  انجام پژوهشهاي بنيادي اپيدميولوژيك و باليني در جهت اصلاح نظام ارائه خدمات بهداشتي درماني كشور
 جمع آوري، تنظيم و طبقه بندي اسناد، مقالات و مدارك مربوطه و انتشار آنها
  تربيت نيروي انساني محقق در زمينه علوم ژنتيك و ناباروري
  ترغيب، تشويق و بكارگيري محققين
  كوشش در جلب توجه و همكاري مراكز تحقيقاتي و اجرائي مربوطه در داخل كشور
  همكاري علمي با مراكز تحقيقاتي و آموزشي ساير كشورها و سازمانهاي بين المللي با رعايت قوانين و مقررات دولت جمهوري اسلامي ايران

 

لازم به توضيح اينكه: اين مركز در زمينه آموزش نيز فعال بوده و دوره هاي آموزشي كوتاه مدت و بلند مدت را برگذار مي نمايد.

تاریخ به روز رسانی:
1397/03/03
تعداد بازدید:
387
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
info@ssu.ac.ir
یزد، میدان باهنر،ساختمان مرکزی دانشگاه علوم پزشکی یزد
37240171 - 035
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهید آیت الله صدوقی یزد میباشد.
Powered by DorsaPortal