دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی یزد
گردشگری سلامت
 
استان یزد به عنوان یکی از اضلاع مثلث گردشگری مرکز ایران از ظرفیت های مناسب بهداشتی و درمانی و پزشکان و متخصصان باتجربه ای برخوردار است و زمینه مناسبی برای توسعه گردشگری سلامت دارد،
در استان یزد با موقعیت مناسب در مرکز کشور و برخورداری از زمینه های مطلوب بهداشتی، درمانی و گردشگری و با توجه به اینکه در حوزه های صنعت و کشاورزی به دلیل محدودیت آب و شرایط اقلیمی و آلودگی ناشی از صنایع امکان توسعه زیادی وجود ندارد، بسترسازی برای رونق گردشگری سلامت و توسعه زیرساخت های این بخش به عنوان یک صنعت سبز می تواند جایگزین مناسب برای دیگر فعالیت ها باشد.
بر اساس بررسی های صورت گرفته بیش از 40 درصد ظرفیت‌ تخت‌های بیمارستانی و امکانات درمانی استان یزد از سوی بیماران سایر استان مانند سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان و ... استفاده می شود که این موضوع مبین آن است که یزد زمینه های لازم برای تبدیل شدن به قطب گردشگری سلامت را دارد.
هم اکنون در یزد 12 بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی و 7 بیمارستان غیردانشگاهی فعالیت می‌کنند که بیشتر بیماران آن بویژه در بخش بستری از استان های جنوب و جنوب شرق کشور تشکیل می شود. 
در یزد 14 بیمارستان دولتی با یک هزار 582 تخت و7 بیمارستان خصوصی با 983 تخت در حال ارائه خدمات به بیماران هستند که درصد اشغال این تخت ها 100درصد است از این رو طرح های توسعه ظرفیت های درمانی در سطح استان در حال پیگیری است.
شهر و استان یزد از قدیم به مهمان نوازی، دارالعباده و دارالامان بودن شهرت داشته   این شهر با داشتن  تعداد مناسبی هتل و مراکز اقامتی متعدد و داشتن  مرکزی تخصصی در زمینه  رزرو هتل در یزد  شرایط تبدیل شدن یزد را به یکی از اضلاع مثلث گردشگری  سلامت را از دیر باز ایجاد کرده و این روند تا امروز تداوم یافته و زمینه ورود گردشگران درمانی به استان را رونق داده است.
حضور بیماران و همراهان آنها در شهر یزد باعث رونق اقتصادی در بازار و افزایش درآمدهای مراکز اسکان مسافران مانند هتل ها و خانه های اجاره ای شده و مراودات فرهنگی و اجتماعی استان ها را نیز بیشتر کرده است 
 
 
 
تاریخ به روزرسانی:
1397/02/17
تعداد بازدید:
2969
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهید آیت الله صدوقی یزد میباشد.
Powered by DorsaPortal