دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی یزد
راه اندازي اولين مركز بستري طب ايراني كشوردر يزد

تنها مركز بستري طب ايراني كشور در يزد و با هدف ارائه ي خدمات تخصصي طب ايراني بر بالين بيمار آغاز به كار كرد.

به گزارش وب دا- يزد-اين خبر را رييس دانشكده طب ايراني يزد بيان كرد و گفت:اين مركز در بيمارستان شهيد رهنمون با 9تخت مورد بهره برداري آزمايشي قرار گرفته و در آينده اي نزديك به طور رسمي افتتاح مي شود.

مجيد امتيازي تصريح كرد: در حال حاضر دو سلامتكده طب سنتي دولتي در يزد فعال است كه يكي در دانشكده طب سنتي اردكان فعاليت دارد و ديگري در بيمارستان شهيد صدوقي يزد در مرحله تجهيز و راه اندازي است.

وي افزود: دو سلامتكده خصوصي هم در يزد فعال است كه هدف از اه اندازي اين مراكز ارائه ي كليه خدمات طب سنتي براساس قواعد علمي به مراجعين و بيماران است.

اين متخصص طب ايراني خاطر نشان كرد: در حال حاضر در كلينيك اصلي بيمارستان هاي شهيد صدوقي، رهنمون،شهداي محراب و كلينيك خاتم الانبيا خدمات طب ايراني به مراجعين ارائه مي شود.

امتيازي همچنين بر ضرورت آگاهي بخشي مردم در خصوص استفاده از درمانهاي طب ايراني و مراجعه به مراكز مجاز تاكيد كرد و گفت: طب ايراني و طب رايج مكمل هستند و يكديگر را نفي نمي كنند .

مدير كل دفتر طب ايراني وزارت بهداشت هم گفت: در حال حاضر در 17 دانشگاه علوم پزشكي كشور متخصص طب ايراني تربيت مي شود و در مجموع تعداد 50 سلامتكده، درمانگاه و دانشكده در كشور داير است.

محمد خدادوست افزود: هم اكنون در هشت دانشگاه رشته داروسازي سنتي و هشت دانشگاه، رشته تاريخ پزشكي راه اندازي و تاكنون تعداد 120 فارغ التحصيل شده اند و 500 دانشجو در اين دانشكده ها مشغول به تحصيل هستند.
تاریخ:
1397/05/23
تعداد بازدید:
1272
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهید آیت الله صدوقی یزد میباشد.
Powered by DorsaPortal