دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی یزد
راه اندازي اولين مركز بستري طب ايراني كشوردر يزد

تنها مركز بستري طب ايراني كشور در يزد و با هدف ارائه ي خدمات تخصصي طب ايراني بر بالين بيمار آغاز به كار كرد.

به گزارش وب دا- يزد-اين خبر را رييس دانشكده طب ايراني يزد بيان كرد و گفت:اين مركز در بيمارستان شهيد رهنمون با 9تخت مورد بهره برداري آزمايشي قرار گرفته و در آينده اي نزديك به طور رسمي افتتاح مي شود.

مجيد امتيازي تصريح كرد: در حال حاضر دو سلامتكده طب سنتي دولتي در يزد فعال است كه يكي در دانشكده طب سنتي اردكان فعاليت دارد و ديگري در بيمارستان شهيد صدوقي يزد در مرحله تجهيز و راه اندازي است.

وي افزود: دو سلامتكده خصوصي هم در يزد فعال است كه هدف از اه اندازي اين مراكز ارائه ي كليه خدمات طب سنتي براساس قواعد علمي به مراجعين و بيماران است.

اين متخصص طب ايراني خاطر نشان كرد: در حال حاضر در كلينيك اصلي بيمارستان هاي شهيد صدوقي، رهنمون،شهداي محراب و كلينيك خاتم الانبيا خدمات طب ايراني به مراجعين ارائه مي شود.

امتيازي همچنين بر ضرورت آگاهي بخشي مردم در خصوص استفاده از درمانهاي طب ايراني و مراجعه به مراكز مجاز تاكيد كرد و گفت: طب ايراني و طب رايج مكمل هستند و يكديگر را نفي نمي كنند .

مدير كل دفتر طب ايراني وزارت بهداشت هم گفت: در حال حاضر در 17 دانشگاه علوم پزشكي كشور متخصص طب ايراني تربيت مي شود و در مجموع تعداد 50 سلامتكده، درمانگاه و دانشكده در كشور داير است.

محمد خدادوست افزود: هم اكنون در هشت دانشگاه رشته داروسازي سنتي و هشت دانشگاه، رشته تاريخ پزشكي راه اندازي و تاكنون تعداد 120 فارغ التحصيل شده اند و 500 دانشجو در اين دانشكده ها مشغول به تحصيل هستند.
تاریخ:
1397/05/23
تعداد بازدید:
1272
منبع:
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهید آیت الله صدوقی یزد میباشد.
Powered by DorsaPortal