دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی یزد
درآمد هزار ميليارد ريالي گردشگري سلامت در يزد

 

معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي شهيد صدوقي يزد با بيان اين كه ارائه خدمات خوب باعث رونق اقتصاد سلامت در استان مي‌شود، گفت: در سال گذشته هزار ميليارد ريال از سوي بيماران غير بومي به سيستم درآمدي استان يزد تزريق شده است .

 

به گزارش وبدايزد-دكتر«محمود نوري‌شادكام» در نشست خبري ضمن تبريك فرا رسيدن ولادت حضرت زينب (س) و روز پرستار اظهار كرد: پرستاران از جمله اقشار زحمتكشي هستند كه بيشترين خدمات درماني را به مردم ارائه مي‌كنند.معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي شهيد صدوقي يزد در مورد اقدامات انجام شده در اين معاونت با بيان اين كه در شش ماه گذشته تاكنون رسيدگي به 49 طرح درماني در دستور كار قرار گرفته است،‌تصريح كرد‌: اكنون 14 طرح از مجموع طرح‌هاي در دستور كار به بهره برداري رسيده است.

نوري شادكام با اشاره به اين كه 35 طرح مابقي همچنان نياز به پيگيري مستمر دارند،‌ادامه داد: اميدواريم با برنامه‌ريزي‌هاي انجام شده تا پايان سال پنج طرح ديگر نيز به بهره برداري برسند.اين مسئول، بهره‌برداري از 13 طرح بخش خصوصي را از ديگر اقدامات انجام شده در شش ماه نخست امسال دانست و بيان كرد: افتتاح بخش ام آر آي بيمارستان مرتاض، راه‌اندازي دو مركز شيمي درماني، افتتاح درمانگاه تخصصي دندانپزشكي هوشمند و افتتاح درمانگاه تخصصي ديابت از جمله اقدامات انجام شده در يزد است.

وي به برنامه‌هاي اين معاونت در شهرستان‌هاي استان اشاره كرد و گفت:‌ اجراي طرح توسعه بيمارستان اردكان با اضافه شدن 120 تخت، راه‌اندازي فاز يك طرح توسعه بيمارستان ميبد با تأمين 100 تخت بيمارستاني، اجراي طرح توسعه بيمارستان مهريز با تأمين 150 تخت درماني، از جمله اقدامات انجام شده طي شش ماه نخست امسال در شهرستان‌هاي استان است.

معاون درمان علوم پزشكي شهيد صدوقي ادامه داد:‌ ساخت و تجهيز اورژانس ميبد با اعتباري بالغ بر يك ميليارد و پانصد ميليون تومان، تكميل فاز دوم طرح توسعه بيمارستان ميبد، تكميل و راه‌اندازي بخش ديالز مهريز با 10 تخت بيمارستاني از ديگر اقدامات انجام شده در راستاي توسعه خدمات بهداشتي و درماني در شهرستان‌هاي استان يزد است.

نوري‌شادكام در بخش ديگري از سخنان خود با بيان اين كه بخش بهداشت و درمان يكي از قسمت‌هايي است كه از ابتداي انقلاب تاكنون تحول عظيمي داشته، تصريح كرد: مرگ و مير در اوايل انقلاب 400 در صد‌هزار نفر بوده و اكنون اين آمار در استان يزد به هشت در صد هزار نفر كاهش يافته است.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشكي يزد در ادامه با اشاره به اين كه در حال حاضر جمعاً سه هزار و 374 نفر در حوزه پرستاري، بهياري و كمك بهيار در استان مشغول فعاليت هستند، گفت: در سال گذشته 10 ميليون خدمت در استان ارائه شده كه از اين ميزان 7.5 ميليون خدمت به مردم يزد و 2.5 ميليون نيز به بيماران غير بومي ارائه شده است.

وي اقتصاد سلامت را يكي از سالم ترين و ارزشمندترين موتورهاي محرك جامعه دانست و بيان كرد: با توجه به اين كه در سال گذشته 50 درصد تخت‌هاي استان توسط افراد غير بومي اشتغال شده است اين افراد مبلغي حدود هزار ميليارد ريال به سيستم درآمدي استان تزريق كردند .وي در پايان با بيان اين كه رونق اقتصاد سلامت منجر به ايجاد هزار شغل و چرخش چرخه اقتصاد مي‌شود، تصريح كرد: كسب اعتماد مردم مهمترين عامل براي رونق اقتصادي است .


 

تاریخ:
1397/10/24
تعداد بازدید:
406
منبع:
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهید آیت الله صدوقی یزد میباشد.
Powered by DorsaPortal