دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی یزد
نماينده مردم اردكان در مجلس شوراي اسلامي:
تقابل بين طب سنتي و طب نوين معنا ندارد/ مردم به آموزه هاي طب سنتي اعتقاد دارند

 

در نشستي كه با حضور رييس، مسئولان دانشگاه و نماينده مردم اردكان در مجلس شوراي اسلامي برگزار شد بر ضرورت نزديك نمودن طب نوين و طب سنتي ايراني تاكيد و راهكارهاي عملي آن مورد بررسي قرار گرفت.

 

 

به گزارش وب دا- يزد- نماينده مردم اردكان در مجلس شوراي اسلامي در اين نشست ضمن قدرداني از اقدامات صورت گرفته در راستاي ارتقاي دانشكده ي طب سنتي اردكان گفت: انتظار از طب سنتي اين است كه كار علمي و شايسته مبتني بر تجارب گذشتگان و علوم و طب نوين را انجام دهد.محمد رضا تابش افزود: هم اكنون 25 درصد از معالجات درمان در سطح جهان براساس طب سنتي كشورها صورت مي گيرد.

وي خاطر نشان كرد: مقام معظم رهبري بسيار بر اشاعه طب سنتي و ايراني تاكيد دارند و قوانين بالادستي هم بر اين موضوع تصريح دارند.دكتر تابش به ظرفيت هاي خيرين در شهرستان جهت اشاعه طب سنتي ايراني اشاره كرد كه مغفول مانده و افزود: تقابل بين طب سنتي و طب نوين معنا ندارد. مردم به آموزه هاي طب سنتي ايراني و تاثير آن اعتقاد دارند و بايد اين اعتقاد مردم را دريافت.

معاون آموزشي دانشگاه هم در اين نشست گزارشي از موقعيت كنوني پروژه جديد دانشكده طب سنتي ايراني ارائه كرد و اعلام داشت: دانشكده طب سنتي ايراني اردكان،سومين دانشكده طب ايراني كشور است كه تاكنون هفت نفر متخصص طب سنتي ايراني از اين دانشكده فارغ التحصيل شده اند.معاون  توسعه مديريت و منابع دانشگاه هم در اين نشست گفت: به منظور ارتباط بيشتر طب نوين، طب سنتي ايراني و نزديك نمودن هر چه بيشتر پزشكان و متخصصين به طب ايراني، بخش بستري طب ايراني و سلامتكده طب سنتي ايراني در بيمارستانهاي شهيد رهنمون و شهيد صدوقي راه اندازي شده است.

پروژه جديد دانشكده طب سنتي ايراني در زميني به مساحت سه هزار و 800 مترمربع در سه طبقه و با 30 درصد پيشرفت فيزيكي در حال احداث است.


تاریخ:
1397/07/29
تعداد بازدید:
1025
منبع:
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهید آیت الله صدوقی یزد میباشد.
Powered by DorsaPortal