دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی شهید صدوقی یزد
نماينده مردم اردكان در مجلس شوراي اسلامي:
تقابل بين طب سنتي و طب نوين معنا ندارد/ مردم به آموزه هاي طب سنتي اعتقاد دارند

 

در نشستي كه با حضور رييس، مسئولان دانشگاه و نماينده مردم اردكان در مجلس شوراي اسلامي برگزار شد بر ضرورت نزديك نمودن طب نوين و طب سنتي ايراني تاكيد و راهكارهاي عملي آن مورد بررسي قرار گرفت.

 

 

به گزارش وب دا- يزد- نماينده مردم اردكان در مجلس شوراي اسلامي در اين نشست ضمن قدرداني از اقدامات صورت گرفته در راستاي ارتقاي دانشكده ي طب سنتي اردكان گفت: انتظار از طب سنتي اين است كه كار علمي و شايسته مبتني بر تجارب گذشتگان و علوم و طب نوين را انجام دهد.محمد رضا تابش افزود: هم اكنون 25 درصد از معالجات درمان در سطح جهان براساس طب سنتي كشورها صورت مي گيرد.

وي خاطر نشان كرد: مقام معظم رهبري بسيار بر اشاعه طب سنتي و ايراني تاكيد دارند و قوانين بالادستي هم بر اين موضوع تصريح دارند.دكتر تابش به ظرفيت هاي خيرين در شهرستان جهت اشاعه طب سنتي ايراني اشاره كرد كه مغفول مانده و افزود: تقابل بين طب سنتي و طب نوين معنا ندارد. مردم به آموزه هاي طب سنتي ايراني و تاثير آن اعتقاد دارند و بايد اين اعتقاد مردم را دريافت.

معاون آموزشي دانشگاه هم در اين نشست گزارشي از موقعيت كنوني پروژه جديد دانشكده طب سنتي ايراني ارائه كرد و اعلام داشت: دانشكده طب سنتي ايراني اردكان،سومين دانشكده طب ايراني كشور است كه تاكنون هفت نفر متخصص طب سنتي ايراني از اين دانشكده فارغ التحصيل شده اند.معاون  توسعه مديريت و منابع دانشگاه هم در اين نشست گفت: به منظور ارتباط بيشتر طب نوين، طب سنتي ايراني و نزديك نمودن هر چه بيشتر پزشكان و متخصصين به طب ايراني، بخش بستري طب ايراني و سلامتكده طب سنتي ايراني در بيمارستانهاي شهيد رهنمون و شهيد صدوقي راه اندازي شده است.

پروژه جديد دانشكده طب سنتي ايراني در زميني به مساحت سه هزار و 800 مترمربع در سه طبقه و با 30 درصد پيشرفت فيزيكي در حال احداث است.


تاریخ:
1397/07/29
تعداد بازدید:
1025
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دانشگاه علوم پزشکی شهید آیت الله صدوقی یزد میباشد.
Powered by DorsaPortal